'La Bomba' Navarro odveo Barcelonu u finale ACB-a

1

Košarkaši Barcelone na dramatičan su se način plasirali u finale španjolske ACB lige, gdje će im suparnik biti momčad iz Vitorije, TAU Ceramica

U trećoj polufinalnoj utakmici Barcelona je na svom parketu pobijedila Unicaju 84-76, ali tek nakon produžetka. Regularnih četrdeset minuta završilo je  72-72. Barcelona je bolje otvorila utakmicu te je stalno na distanci od sedam-osam poena držala Unicaju. No gosti su u drugom poluvremenu podigli razinu obrane, pa je inače jaka pucačka momčad Barcelone zabila u trećoj četvrtini samo 14, a u posljednjoj četvrtini 13 poena. U završnici su obje momčadi imale priliku slaviti, no pobjednik se ipak odlučivao u dodanih pet minuta. U tom dijelu je Barça dominirala te je dobila produžetak s uvjerljivih 12-4. Najbolji je igrač na parketu bio Australac David Andersen sa 17 poena i osam skokova. Juan Carlos Navarro ubacio je najviše (18), s tim da je polovicu pogodio s linije slobodnih bacanja. Kod gostiju su prednjačili Carlos Cabezas sa 15 poena te Boniface N'dong sa 11 poena i osam skokova.