Komentari 4

Lake Louise, spust: Kostelić 11., pobjeda Walchhoferu

1

Ivica Kostelić zauzeo je 11. mjesto u spustu u kanadskom Lake Louiseu, drugoj utrci sezone Svjetskoga kupa u alpskom skijanju. Slavio je Austrijanac Walchofer

Pobjeda je pripala Michaelu Walchhoferu koji je slavio 16. put u karijeri u utrkama Svjetskog kupa. Austrijski 35-godišnji skijaš prošao je stazu za 1:47.78 minuta, ostavivši za 55 stotinki iza sebe sunarodnjaka Marija Scheibera i Norvežanina Aksela Lunda Svindala koji su podijelili drugo mjesto. Kostelić je u cilj ušao s 1.53 sekunde zaostatka za Walchofferom. U tom je trenutku držao deseto mjesto, ali mu je plasman u Top 10 iz ruku izbio Švicarac Silvan Zurbriggen koji se stazom spustio nakon Ivice i završio na iznenađujuće visokom četvrtom mjestu (+0.64). Naknadno je s istim zaostatkom kao i naš skijaš utrku završio Kanađanin Jan Hudec. Spomenimo da je Kosteliću 11. mjesto četvrti rezultat karijere u spustu u utrkama Svjetskog kupa. Bolji je bio samo prošle sezone u Kitzbühelu (sedmi) i Garmisch-Partenkirchenu (deseti), te u siječnju 2008. u Chamonixu (osmi). Nakon dvije utrke, odnosno trećeg mjesta u slalomu u Leviju i današnjeg 11. u Lake Louiseu, Ivica drži četvrto mjesto u ukupnom poretku.