Komentari 9

Lakši zadatak: Temišvar u Maksimiru s - rezervama!

1

Rumunjska momčad više nema šanse za prolazak skupine i zato će u četvrtak trener Temišvara dati šansu nekolicini igrača s manjom minutažom

Nabacivanje Ivana Tomečaka vanjskom stranom kopačke i naklon Miroslava Slepičke u Bruxellesu ponudilo je Dinamu šansu da konačno doživi proljeće u Europi. U zadnjem kolu im nije dovoljna samo domaća pobjeda protiv Temišvara, trebat će im i pobjeda Ajaxa u Amsterdamu protiv Anderlechta. I dok na ishod te druge utakmice ne mogu utjecati, njihov dio posla bit će im nešto lakše odraditi.
- Izgubili smo sve šanse za prolazak i zato se utakmica u Zagrebu može nazvati eksperimentom. Priliku će dobiti neki igrači koji su ove sezone manje igrali - najavio je trener Temišvara Ioan Ovidiu Sabau.
Modri su i u gostima dobili rumunjsku momčad, i to u punom sastavu. Na domaćem terenu valjda ne bi trebali imati problema s Temišvarovih rezervama, iako će imperativ pobjede sigurno biti određena vrsta utega na nogama Dinamovih nogometaša.
- Dinamo mora zabiti gol, mora igrati, a na nama istovremeno nema baš nikakvog pritiska. I zato mislim da će nama biti lakše igrati - kaže Sabau, koji neće moći računati na prvog golmana, Pantilimona će na golu zamijeniti Portugalac Pedro Taborda.
- Naš protivnik je dobra momčad s dobrih tehničarima, ali imamo i mi svoje šanse - dodao je Sabau.
Uz Temišvar, protivnik će Dinamu biti i zaleđen travnjaku, koji tehnički superiornijim momčadima ni u kojoj soluciji ne odgovara. Prognoze kažu da će u Maksimiru u četvrtak navečer biti -11, što je i dalje bolje od onih -19, koliko je bilo protiv Olympiacosa 1998. godine. za prolazak skupine Lige prvaka tada je Dinamu trebala pobjeda od dva gola razlike, no završilo je 1-1. Rumunji nisu Olympiacos, neće igrati sa standardnim prvotimcima, u takvoj situaciji valjda ni hladnoća neće previše smetati.