Komentari 28

LeBron bez koša u 4. četvrtini: Golden State izjednačio seriju

2

Treći put u karijeri LeBron James nije zabio koš u zadnjoj četvrtini četvrte utakmice finala NBA lige, pa se Cavaliersi nisu mogli suprotstaviti Golden Stateu. Sad je 2-2

Cleveland je imao prednost domaćeg terena, startnu seriju 7-0 i priliku da s 3-1 u seriji finala dođe nadomak NBA-prstena. No nije išlo.

LeBron je zakazao u posljednjoj četvrtini u koju su Warriorsi ušli s vodstvom 76-70. Nije James zabio nijedan koš , a Golden State je s 27-12 došao do pobjede 103-82 u Quicken Loans Areni i izjednačio seriju finala doigravanja NBA lige na 2-2.

Kod Warriorsa je standardno dobar bio Stephen Curry s 22 poena, a pridodao mu se i Andre Igoudala sjajnom igrom u prvom poluvremenu, nakon kojeg je Golden State vodio 54-42. LeBron je na kraju ostao na ispodprosječnih 20 poena.

- James i ja protivnici smo cijelo desetljeće. Imali smo stvarno dobrih duela. On je najbolji igrač na svijetu, s razlogom. Ima puno talenta i jako je blagoslovljen - rekao je Igoudala nakon utakmice, kao da je pokušao opravdati činjenicu što je James treći put u četvrtoj finalnoj utakmici ostao bez poena u zadnjoj četvrtini (2011., 2014.).

- Ušli smo u utakmicu s mentalitetom kako moramo dobiti ovu utakmicu - kazao je Curry.

Najbolji kod Cavaliersa, koji u sljedećoj utakmici finala u nedjelju gostuju u Oaklandu, bio je Timofej Mozgov s 28 poena.