Komentari 72

Leo se izjednačio s Cristianom i napravio nešto što dosad nije

4

Messi se s dva gola Sevilli izjednačio sa Cristianom Ronaldom na vrhu poretka najboljih strijelaca u svim europskim natjecanjima. Obojica su sada na 80 golova

Jednom je netko dobro primijetio kako ćemo tek za desetak godina vjerojatno shvatiti kakvi smo sretnici što nogomet pratimo u vrijeme Cristiana Ronalda i Lea Messija. Ovaj posljednji jučerašnjom nas je predstavom protiv Seville (5-4) samo još jednom podsjetio na to.

Argentinac je odigrao fantastično, zabio dva prekrasna gola iz slobodnjaka i ponovno zadivio svijet. Kako usporedba s Ronaldom nikada ne prestaje, odmah se pojavila nova brojka u njihovoj utrci. Sa ta dva gola Leo se izjednačio sa Cristianom Ronaldom po broju golova u europskim natjecanjima. Obojica su sada na vrhu s 80 golova. No Ronaldu je za to trebalo 120, a Messiju 103 utakmice. Prvi do nedodirljivog dvojca je legenda Real Madrida Raul sa 76, a slijede Inzaghi (70), Ševčenko i Van Nistelrooy (62)...

I dok smo mislili da smo od Messija u dresu Barcelone već sve vidjeli, u Tbilisiju  smo svjedočili nečemu što dosad još nikad nije napravio. Zvuči nevjerojatno, no Leo je sinoć po prvi put u karijeri zabio dva gola iz slobodnjaka u jednoj utakmici. Zanimljivo, u cijeloj prošloj sezoni Messi je iz slobodnjaka zabio isto koliko i jučer u razmaku od samo devet minuta.

Uz to Leu Messiju ovo je 27. trofej u 10 godina. Fantastično!