Liga prvaka: Zagrebaši izgubili od Ademar Leona

1

Rukometaši Zagreb CO-a u prvoj su utakmici Lige prvaka izgubili od Ademar Leona 29-25. Lazarov je bio najbolji zagrebaš sa 11 golova

Želimo li osvojiti Ligu prvaka, moramo napokon pobijediti u Španjolskoj, govorio je igračima Croatia osiguranja Zagreb generalni menadžer Zoran Gobac netom pred utakmicu s Ademarom u Leonu. No zagrebaši su nastavili 15 godina dugi post, u Španjolskoj su zadnji put slavili još 1992. godine kad su pobijedili Teku Santander.
A utakmica u Leonu je tako dobro krenula. Zagrebaši su u nekoliko navrata imali po četiri gola razlike i činilo se da je jaka momčad iz Leona već grogirana. No u 23. minuti zagrebaši su jednostavno stali, a iskusna momčad kao što je Ademar znala je iskoristiti ponuđenu priliku i prednost domaćeg terena. Do kraja poluvremena napravili su Španjolci seriju 7-0 (od 7-11 do 14-11), a igra Zagreba jednostavno se raspala.
- Prihvatili smo njihovu jurnjavu, a baš smo to željeli izbjeći - ljutito je govorio trener Zagreba Lino Červar izrazito nezadovoljan zalaganjem u obrani svojih igrača.
U drugom su dijelu Španjolci samo održavali prednost iako su se zagrebaši u jednom trenutku primakli na samo dva gola zaostatka, no snage i ideje za nešto više nisu imali.
- Zagreb je propustio priliku da nas 'samelje’ - rekao je golman Ademara Danijel Šarić, koji je do kraja sakupio 18 obrana.
Sljedeću utakmicu u Ligi prvaka Zagreb igra na svom terenu protiv skopskog Vardara 7. listopada.

SASTAVI
Ademar Leon: Šarić 18 obrana (1), Alilović, Jakobsen 4 (1), T. Valčić 2, Garralda, Castresana 1, Aguinagalde 5, Lauska 3, Sarmiento 3, Krivošljikov 2, Aguirrezabalaga, Stranovsky 9 (3), Sigurdsson

Zagreb CO: Jerković 7 (2) obrana, Šola 1 obrana, Kaleb 1, Duvnjak 1, J. Valčić 2, Lazarov 11 (6), Špoljarić, Koloper, Vori 2, Džomba 5, Bedekovič, Horvat 1, Bičanić 2, Vukić