Liga Uefe: Bayern u finišu preokrenuo u Beogradu

3

Bavarci su do 3-2 pobjede došli u 92. minuti, a vrlo uzbudljivo je bilo i na još nekoliko utakmica. Veliko Iznenađenje je poraz Tottenhama doma

Gostovanje na Marakani Bayern će dugo pamtiti. Bez Tonija i Riberyja Bavarci su dvaput morali loviti zaostatak protiv Zvezde. Za to je najzaslužniji - golman Bayerna Rensing. Loše je reagirao kod oba gola Zvezde i Miroslav Klose i društvo morali su dati sve od sebe da Bayern izvuče barem bod. Na koncu su Njemci kući odnijeli sva tri. Zvezdaši su poveli preko Koromana, no brzo je izjednačio Klose. Petnaestak minuta prije kraja ponovno je povela Zvezda, i to golom Milijaša. Klose je još jednom poravnao pet minuta prije kraja, a pobjedu je Bayernu donijela pogreška golmana Anđelkovića nakon slobodnjaka Kroosa.
Lokomotiv i madridski Atletico su u Moskvi podijelili bodove nakon 90 minuta ispunjenih golovima i sjajnim preokretima. Pet minuta prije kraja Atleticu je bod spasio Sergio Aguero svojim drugim golom na utakmici... Zenit iz St. Petersburga, ostao je bez dva boda u prvom kolu. Nizozemski AZ je čak i vodio. Grčki PAO nije imao problema s Aberdeenom,  Getafe je šokirao London. Tottenham je poveo, ali na kraju ostao bez bodova. Bordeaux je također preokrenuo vodstvo. U Francuskoj je gostovao jaki Galatasaraya, a preokret je stigao za samo devet minuta.
U Villarrealu je gostovala Fiorentina, koja je povela golom Christiana Vierija početkom nastavka, no domaćin je uspio uzeti bod. Uz Vierija, još jedan veteran je donio bod svojoj momčadi. Helsinborgs i Panionios su remizirali, a Šveđanima je bod donio dobri stari Henrik Larsson u završnici utakmice.

SKUPINA A
Zenit St. Petersburg - AZ Alkmaar 1-1 (Timoščuk '43-p / Ari '20)
Everton - Larisa 3-1 (Cahill '14, Osman '50, Anichebe '85 / Cleyton '65)
SKUPINA B
Panathinaikos - Aberdeen 3-0 (Goumas '11, Papadopoulos '73, Salpingidis '77)
Lokomotiv Moskva - Atletico Madrid 3-3 (Bilyaletdinov '27, Odemwingie '61, '64 / Aguero '16, '85, Forlan '47)
SKUPINA C
Elfsborg - AEK 1-1 (Mobaeck '14 / Pappas '49)
Villarreal - Fiorentina 1-1 (Capdevilla '88 / Vieri '49)
SKUPINA E
Sparta Prag - Zürich 1-2 (Slepička '24 / Konde '38, Alphonse '62) Bayer Leverkusen - Toulouse 1-0 (Kiessling '35)
SKUPINA F
Bolton - Braga 1-1 (Diouf '66 / Jailson '87)
Crvena zvezda - Bayern 2-1 (Koroman '16, Milijaš '74 / Klose '20, '85, Lucio '90)