Komentari 4

LIVE PRIJENOS TEKME: Andora - Hrvatska 0-6

1

S dva gola Mladena Petrića, te po jednim Kranjčara, Srne, Eduarda i Rakitića Hrvatska je u Andori slabašnog domaćina pobijedila 6-0

SASTAVI:
Hrvatska: Runje - Ćorluka, Knežević, R. Kovač, Babić - Srna, Leko, Modrić ('46. Pranjić), Kranjčar - Petrić ('46. Balaban), Eduardo ('26. Rakitić)
ANDORA: Koldo - Rubio, Jimenez, Sonejee, Fernandez, Ayala - Puyol, Sivera ('60. Andorra), Vieira, T. Garcia, F. Silva ('58. Moreno), Ruiz ('82. Somoza)

'0 - Utakmica je počela.
'7 - Još uvijek nema opasnih akcija niti na jednoj strani. Primjetno je jedino da je igralište u boljem stanju no što su najave govorile.
'9 - Hrvatska je izvela prvi korner, ali Luka Modrić nije uspio smiriti odbijenu loptu i propala je i ova situacija.
'11 - Prva prigoda Hrvatske. Eduardo je probio po lijevoj strani, ali Petrić je nespretno reagirao i pucao preko gola.
'22 - Hrvatska je i dalje bezopasna, Srnin centaršut završio je u rukama golmana Andore.
'24 - Babić je centrirao slijeva, glavom pucao Eduardo, ali neprecizno.
'28 - Vjetar je iznimno jak i svaki pokušaj centaršuta propada. No naši igrači uporno centriraju i uporno ne uspijevaju ugroziti Andoru.
'33 - ŽUTI KARTON za Siveru, prvi na današnjoj utakmici.
GOOOL!!! - Hrvatska vodi od 34. minute! Slobodni udarac s 30-ak metara izveo je Darijo Srna, lopta se odbila od živog zida i u visokom luku završila u golu Andore.
'36 - Hrvatska je oštećena za penal! Srušen je Eduardo, no sudac se nije oglasio.
GOOOL!!! - U 38. minuti Hrvatska je povela 2-0! Još jedan slobodan udarac na gotovo istom mjestu kao kod prvog gola. Ovoga puta pucao je Petrić i lijepo pogodio.
GOOOL!!! - Ponovno Petrić! U 44. minuti proigrao ga je Kranjčar, a 'Andorin krvnik' zabio je snažnim udarcem malo slijeva.
'45 - Završeno je prvo poluvrijeme.

'46 - Krenuo je i nastavak. Balaban je ušao umjesto Petrića, Pranjić umjesto Modrića.
'48 - Zatresla se greda. Babić je prenio Srnino dodavanje do Kneževića, koji glavom gađa u prečku s četiri metra.
GOOOL!!! - Pranjić je projurio lijevom stranom u 49. minuti, dao povratnu za Niku Kranjčara, koji loptu prima desnom, a zabija lijevom nogom.
GOOOL!!! - Balaban je loše pucao iz blizine, a na odbijenu loptu u 55. minuti naletio je Eduardo. Ovo mu je 9. gol u kvalifikacijama.
'62 - Ušao je Ivan Rakitić. U svom drugom nastupu za reprezentaciju ušao je umjesto Eduarda.
GOOO!!! - Evo Rakitića! U 64. minuti Ivan je odlično reagirao na odbijanac nakon slobodnog udarca i zabio svoj prvi gol za Hrvatsku.
'72 - Utakmica se 'smirila', posljednjih nekoliko minuta nije bilo velikih prilika pred vratima Andore.
'76 - Rakitić je izbio potpuno sam pred golmana, ali Koldo je obranio.
'77 - CRVENI KARTON dobio je Garcia zbog starta s leđa na Rakitiću.
'87 - Balaban je primio loptu na lijevoj strani šesnaesterca, dodao za Rakitića koji je pogodio u blok. Odbijenu loptu primio je Pranjić, ali i ovaj pokušaj je blokiran.