LIVE PRIJENOS TEKME: Hrvatska - Estonija 2-0

3

Izvrsni Eduardo da Silva s dva gola (39.', 45') donio je Hrvatskoj pobjedu u kvalifikacijskoj utakmici protiv Estonije

Sjajni Eduardo da Silva postigao je dva gola i donio Hrvatskoj vrlo važnu pobjedu u kvalifikacijskoj utakmici nad Estonijom 2-0. Dudu je prvo u 39. minuti sjajnim škaricama zabio za vodstvo, a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena izvrsnim je udarcem s ruba kaznenog prostora postigao gol za 2-0. Hrvatska je imala i neiskorišteni penal, kad je stativu pogodio Darijo Srna. LIVE PRIJENOS Počela je utakmica. S centra su prvi krenuli estonski nogometaši. 4.' - PENAL - Darijo Srna pogađa stativu iz penala. - Nakon Srninog ubacivanja, loptu je spustio Eduardo, koja je pogodila Allasa u ruku, a sudac je dosudio udarac s bijele točke 10.' - Niko Kovač puca sa 25 metara poviše okvira gola 12.' - Modrić lijepo pronalazi Eduarda s lijeve strane, koji ubacuje u sredinu na Petrića, ali je viši estonski branič 15.' - Petrić iz slobodnog udarca s više od trideset metara puca iznad gola 23. ' - PRILIKA ZA HRVATSKU: Eduardo petom dodaje za Srnu, koji ubacuje s desne strane na Petrića, kojii dobro puca glavom, ali na crti je bio Piiroja i izbija loptu s crte. Nakon toga, Kranjčar puca, ali lopta odlazi iznad gola 24.' - U kazneni prostor probio se Ćorluka koji šalje povratnu loptu za Modrića, čiji udarac na vrijeme blokiraju Estonci 32.' - Ćorluka opet sjajno prolazi po desnoj strani, dodaje u šesnaesterac, ali loptu izbijaju Estonci 33.' - Modrić se oslobađa u kaznenom prostoru i šalje povratnu loptu, ali Estonci su dobro postavljeni. Hrvatska ipak opet dolazi do lopte, puca Modrić, ali lopta prolazi nekoliko centimetara od stative 39.' - GOOOL - Eduardo da Silva zabija svoj deseti pogodak za reprezentaciju i to predivnim škaricama nakon što mu je Šimunić spustio loptu i dovodi Hrvatsku u vodstvo 1-0 43.' - Modrić opet sjajno prolazi i dodaje, ali Estonci blokiraju dva udarca Eduarda i Nike Kranjčara 44.' - PRILIKA ZA HRVATSKU - Nakon dugog Pletikosinog ispucavanja, sjajni Dudu se varkom oslobađa svog čuvara, izvrsno puca, ali brani Londak 45.' - GOOOL u sudačkoj nadoknadi - Srna dugom loptom pronalazi Modrića, koji ulazi u šesnaseterac, dodaje povratnu loptu do Eduarda, a on neobranjivo s vrha kaznenog prostora postiže predivan gol za vodstvo 2-0 DRUGI DIO Traje pritisak Hrvatske, ali u desetak minuta nema još izglednih prilika 62.' - U igru po prvi put ulazi Ivan Rakitić umjesto Nike Kranjčara i već u prvom dodiru, šalje loptu u kazneni prostor, koja je bila prebrza za Eduarda 67. ' - Ćorluka prolazi s desne strane, ubacuje za Petrića, ali on iz teške situacije puca, a Londak brani 72.' - Umjesto Mladena Petrića, ulazi Ivica Olić 73.' - Ivan Rakitić puca pokraj gola 83.' - Modrić je pokušao proigrati Eduarda, ali loptu blokira Piiroja 84.' - Babić ulazi umjesto Srne 85.' - Olić stiže jednu dugu loptu s lijeve strane, ulazi u kazneni prostor s lijeve strane, vara svog čuvara i šalje povratnu loptu, ali ga čita estonska obrana. U sljedećem napadu Rakitić puca, ali Estonci blokiraju 88.' - Eduardo prolazi s lijeve strane, dodaje do Modrića, Poom brani, u nastavku akcije pokušava Rakitić, ali ništa TRI MINUTE SUDAČKE NADOKNADE Pva minuta sudačke nadoknade: Estonci dobro pucaju, Pletikosa izbija loptu izvan igrališta - KRAJ UTAKMICE