Komentari 71

Liverpool nakon pljuska i kiše golova vratio četvrto mjesto...

8

Brendan Rodgers je po velikom pljusku i kiši golova vratio četvrtu poziciju. Slavljem protiv Stokea od 5-3 ponovno je dobio i najubitačniji napadački duo Premiershipa...

Pljusak i kiša golova na Britanniji oduševili su sve ljubitelje engleske lige koja je u nedjeljnom djelu programa 21. kola ponudila dvoboj Stokea i LiverpoolaPo pravom engleskom vremenu vidjeli smo i jako uzbudljivu utakmicu s ukupno osam golova i pobjedu gostiju od 5-3 koji su se s nova tri boda ponovno vratili na četvrtu poziciju na tablici.

Prvi gol na utakmici u svoju je mrežu strpao Shawcross u petoj minuti nakon udarca Cissokhoa, a u 32. za 2-0 Liverpoola zabio je Luis Suarez iskoristivši grešku golmana. Međutim, domaćini do kraja prvog poluvremena golovima dvojice bivših igrača Liverpoola, Croucha, koji je zabio glavom u 39. minuti nakon nabacivanja Arnautovića te Adama, koji je u 45. minuti zabio odličnim udarcem iz daljine, izjednačuju rezultat.

Liverpool je ponovno poveo u 51. minuti kada je Steven Gerrard zabio iz penala kojeg je glavni sudac Taylor svirao nakon što je Sterling prilično lako pao u šesnaestercu domaćina, a u 71. minuti ponovno je zabio Suarez nakon odlične akcije s Danielom Sturridgeom koji je u igru ušao u 66. minuti umjesto Coutinha. No, domaćini nakon novog minusa od dva gola zaostatka opet nisu pali i u 85. minuti za 3-4 zabio je Walters na dodavanje Arnautovića. Pritiskao je tad Stoke, no umjesto još jednog izjednačenja, za konačnih 5-3 u 87. minuti zabio je Sturridge odlično se snašavši na korner liniji nakon što mu je prvotni udarac sjajno obranio golman domaćina Butland

Domaćini se, za svo čudo, ni tada nisu predali već su u posljednjim minutama utakmice preko Croucha pogodili stativu, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Mignolet je odlično obranio nespretnu reakciju Gerrarda koji je glavom umalo pogodio vlastitu mrežu.

Sve u svemu, sjajna utakmica na Britanniji koja je treneru 'redsa' Brendanu Rodgersu, vratila najubitačniji napadački duo engleskog prvenstva i potvrdila da kada su njih dvojica na travnjaku, Liverpool još uvijek ne treba otpisati iz borbe za naslov prvaka.