Komentari 71

Liverpool po tko zna koji put razočarao, Real rekordno dalje

6

'Redsi' su na svom Anfieldu odigrali samo 1-1 protiv švicarskog Basela i tako natjecanje po skupinama LP završili na trećem mjestu koje ih vodi u Europsku ligu

Nogometaši Liverpoola još su jednom razočarali svoje navijače. U posljednjem kolu po skupinama odigrali su 1-1 protiv Basela i tako ostali bez prolaska dalje te će svoj europski dio sezone nastaviti u Europskoj ligi.

Momčad Brendana Rodgersa ponovno je loše izgledala na travnjaku Anfielda, a u 25. minuti Lucas je na nekih 30 metara od svog gola izgubio loptu i tako zapravo započeo akciju za vodstvo Basela. Fabian Frei je s nekih 18 metara odlično pogodio u donji lijevi kut za slavlje gostiju

Pokušavali su 'redsi' do kraja poluvremena, ali bez pravog udarca. Sličnu sliku gledali smo i u drugom poluvremenu, no gosti su 59. mogli i povećati vodstvo kada je Xhaka pucao s nekih 20 metara, ali otišlo je to pokraj stative.

Međutim, dvije minute kasnije inače odličan nizozemski sudac Björn Kuipers pokazao je izravni crveni karton Lazaru Markoviću nakon jednog zamaha rukom u građenju lopte i tako izazvao pravo čuđenje gledatelja i igrača. 'Redsi' su ostali s igračem manje ispred sebe su imali izrazito težak zadatak

U 81. minuti kapetan Liverpoola Steven Gerrard 'skinuo je paučinu' s gola Basela nakon odlično izvedenog slobodnog udarca a s nekih 18 metara iskosa s lijeve strane, a momčad Brendana Rodgersa krenula je u završnicu utakmice na sve ili ništa.

Imao je Jordan Henderson dobar pokušaj iz daljine i bio je još nekoliko odbijenih lopti u šesnaestercu Basela koje su mogle završiti u mreži, no ništa od toga nije bilo plod dobre igre Liverpoola jer ona po tko zna koji put ove sezone nije niti postojala.

Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu i bio, kao i cijela momčad 'redsa', ispod razine potrebne da u posljednjem kolu izbori prolazak u sljedeći krug.

Real Madrid je u šestoj utakmici ostvario i šestu pobjedu svladavši Ludogorec na Santiago Bernabeuu 4-0 te tako postao tek šesti klub u povijesti kojemu je takvo što pošlo za rukom. Golom iz penala u 20. minuti Cristiano Ronaldo prestigao je Raula na listi najboljih strijelaca svih vremena Lige prvaka, stigao je na 72 gola, dva manje od Lionela Messija