Liverpool s laka tri boda preuzeo vrh Premiershipa

1

U prvoj utakmici 32. kola Liverpool je s uvjerljivih 4-0 na Anfieldu savladao Blackburn i tako privremeno preuzeo vrh ljestvice od Manchestera

Po dva gola “redsi” su zabili u prvom i drugom dijelu. Mrežu Blackburna načeo je Fernando Torres u petoj minuti prekrasnim volejem iskosa s desne strane kaznenog prostora u lijevi gornji kut nemoćnog Paula Robinsona, dok je drugi zabio također španjolski napadač, glavom s nekih 11-ak metara nakon ubacivanja Xabija Alonsa iz slobodnog udarca. Bili su to njegov deseti i jedanaesti prvenstveni gol ove sezone. Liverpoolovu 20. ovesezonsku pobjedu u nastavku su potvrdili Daniel Agger dalekometnim projektilom i David N'Gog. Spomenimo na kraju i da je ovu utakmicu Liverpool igrao bez ozlijeđenog kapetana Stevena Gerrarda (prepone), ali se njegov izostanak nije osjetio na igri momčadi.