Komentari 45

Liverpool s "rezervama" zabio pet komada Young Boysima...

7

Prevođenom Nurijem Sahinom, Jamiejem Carragherom i Jordanom Hendersonom, igrači Liverpoola došli su do prve prave pobjede u sezoni i to protiv Young Boysa

Sastav Brendana Rodgersa, koji i dalje čeka na prvu premierligašku pobjedu, slavio je u Bernu protiv Young Boysa 5-3 u dvoboju prvog kola A-skupine Europske lige. Golove za Liverpool zabijali su poletarci Wisdom, Coates i dvaput 20-godišnji veznjak Jonjo Shelvey, dok su si jedan gol Švicarci zabili sami.

U drugoj utakmici skupine Antonio Di Natale spasio je Udinese domaćeg poraza od Anžija iz Mahačkale zabivši za konačnih 1-1 u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

U skupini B je branitelj naslova, madridski Atletico, slavio 3-0 kod telavivskog Hapoela također u kombiniranom sastavu, odnosno bez većine prvotimaca. Pogotke su postigli Cristian Rodriguez, Diego Costa i Raul Garcia. U drugom je dvoboju kola Viktorija iz Plzena, lanjski sudionik Lige prvaka, nadigrala portugalsku Academicu iz Coimbre 3-1.

Marseille izvukao bod u sudačkoj nadoknadi

U dvama izjednačenim dvobojima C-skupine odigrana su dva remija. Marseille je na gostovanju kod Fenerbahçea izvukao 2-2 premda je u 83. minuti gubio 2-0. Francuski reprezentativac Mathieuu Valbuena tada i ganski Andre Ayew u četvrtoj minuti sudačke nadoknade donijeli su bod sastavu Eliea Baupa. Također su Valbuena i Ayew jedan drugome asistirali za golove.

Domaća je momčad inače 2-0 povela u 57. minuti pogotkom brazilskog veterana Alexa, dugogodišnjeg nogometaša istanbulskog kluba.

U ciparskom su Strovolosu utakmicu bez golova odigrali domaći predstavnik, AEL iz Limassola, te Borussia iz Mönchengladbacha. Švedski branič u redovima njemačke momčadi, Ozcar Wendt, u osmoj je minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena promašio penal dosuđen nakon igranja rukom u 16-ercu domaće momčadi.

Europska liga, 1. kolo:

Skupina A

Udinese – Anži 1-1 (Di Natale 90+2 / Padelli 45-ag)

Young Boys – Liverpool 3-5 (Nuzzolo 38, Ojala 53, Zarate 3 / Ojala 4-ag, Wisdom 40, Coates 67, Shelvey 76, 88)

Skupina B

Hapoel TA – Atletico M. 0-3 (Rodriguez 37, Diego Costa 40, Raul Garcia 63)

Viktoria Plzen – Academica Coimbra 3-1 (Horvath 47, Duriš 58, Rajtoral 80 / Wilson Eduardo 19)

Skupina C

AEL – Borussia M. 0-0

Fenerbahçe – Marseille 2-2 (Caner Erkin 28, Alex 57 / Valbuena 83, A. Ayew 90+4)

Skupina D

Bordeaux - Club Brugge 4-0 (Sane 13, Gouffran 27, Engels 47-ag, Jussie 66)

Maritimo - Newcastle 0-0

Skupina E

Kopenhagen - Molde 2-1 (Claudemir 20, Cornelius 74 / Diouf 45+1)

Stuttgart - Steaua Bukurešt 2-2 (Ibišević 5, Niedermeier 85 / Chipciu 6, Rusescu 80-11m)