Komentari 5

'Liverpoolov balon' prodan je na aukciji za 3.500 kuna

5

Na aukciji organiziranoj za pomoć humanitarnoj organizaciji "Alder Hey Imagine Appeal" prodana je i lopta koja je donijela Sunderlandu tri boda

Priča je dobro poznata i temeljito ispričana. Sunderland je gostovao kod Liverpoola i pobijedio 1-0. Strijelac Darren Bent imao je značajnu pomoć jednog crvenog balona bačenog s tribina, od njega se lopta odbila u mrežu. Nekoliko dana kasnije javio se i 'krivac', navijač Liverpoola koji je bacio balon i odveo svoj voljeni klub u poraz. Utakmica se nije ponovila, 'redsi' su definitivno ostali bez bodova... A nekoliko tjedana kasnije isti balon završio je na - aukciji.
- Ne znam tko će kupiti taj balon, ali potpuno sam siguran da Pepe Reina neće - rekao je uz smiješak 31-godišnji Andy, žestoki navijač Liverpoola, čuvši da balon ide u prodaju. Jer da nije bilo balona, golman Liverpoola bi Bentov udarac vjerojatno lakoćom obranio. Ali vjerojatno će manje žaliti kada dozna da je sporni balon donio gotovo 411 funti humanitarnoj organizaciji "Alder Hey Imagine Appeal", koja godišnje pod svojom skrbi ima 250.000 djece. Cifra do 3.500 kuna neće biti od presudnog značaja za organizaciju, ali toliko zaraditi na najobičnijem crvenom balonu...
Ime novoga vlasnika balona nije otkriveno, ali za pretpostaviti je da je čovjek navijač Sunderlanda. Državni nogometni muzej iz Prestona već je tom anonimnom dobrotvoru ponudio da izloži balon na njihovoj izložbi.