Komentari 36

Lokosi su svladali Dragovoljac u posljednjim sekundama...

4

Nogometaši Lokomotive 10. kolo Prve HNL otvorili su pobjedom 2-1 nad Hrvatskim dragovoljcem, koju je Ante Budimir osigurao u trećoj minuti sudačke nadoknade

U sjeni nastupa hrvatske košarkaške reprezentacije na Eurobasketu, 10. kolo Prve HNL u petak navečer otvorili su nogometaši Lokomotive i Hrvatskog dragovoljca, a Maksimir zadovoljniji napuštaju domaćini.

Sve se činilo da će obje momčadi podijeliti po bod, u posljednjim sekundama utakmice, u trećoj minuti nadoknade ukazao se Ante Budimir, koji je nakon ubačaja s lijeve strane donio 2-1 pobjedu.

S nova tri boda, ali i utakmicom više, Lokosi su se na vrhu bodovno izjednačili s Dinamom ostvarivši šestu pobjedu u prvenstvu. Do njega su došli teže od očekivanog jer Dragovoljac je bio taj, koji je poveo, unatoč prividnoj dominaciji domaćina. U 25. minuti gostima iz Sigeta 1-0 vodstvo donio je Stipe Bačelić-Grgić udarcem glavom nakon ubačaja Tomića s desne strane.

U nastavku Lokomotiva je krenula po izjednačenje, a ono je došlo u 47. minuti preko Ivana Lendrića, koji s pet metara lako zabija. Trenutak nepažnje braniča gostiju u posljednjim sekundama donio im je već šesti poraz u prvenstvu.