Lovren dobio crveni karton, Mbappe zaigrao uz brata (16)

3

Ethan Mbappe rođen je krajem 2006. godine, a na 25. rođendan starijeg brata Kyliana debitirao je za prvu momčad PSG-a, a Lyon je unatoč isključenju Dejana Lovrena došao do treće uzasotpne pobjede

Vodeći trojac francuskog nogometnog prvenstva, PSG, Nica i Monaco ostvario je pobjede u susretima 17. kola francuskog prvenstva.

PSG je pobijedio Metz sa 3-1, Nica je sa 2-0 porazila Lens, dok je Monaco na gostovanju slavio protiv Toulousea sa 2-1.

Ligue 1 - Paris St Germain v Metz

Francuski prvak je na Parku prinčeva tek u drugom poluvremenu slomio Metz. Vitinha je doveo PSG u vodstvo u 49. minuti, da bi Kylian Mbappe u 61. povisio na 2-0. Matthieu Udol je golom u 72. minuti vratio nadu gostima, no Mbappe je drugim golom na utakmici u 83. minuti razriješio sve dvojbe.

Real ispao iz trke, Bayern krade Mbappéa? Tuchel: 'Po njega bih išao i biciklom. Igrat će za nas'

Na utakmici je za PSG debitirao Ethan Mbappe (16), mlađi brat Kyliana koji je rođen 29. prosinca 2006. godine. Možda je to bila i rođendanska želja Kyliana, koji je proslavio 25. rođendan na dan utakmice.

Lovren isključen s utakmice

Nica je također, u drugom dijelu slomila Lens, a junak susreta bio je Teremas Moffi koji je ušao u igru u 73. minuti, a potom u svega pet minuta provedenih na terenu zabio dva gola. Nigerijski napadač je u 76. minuti realizirao kazneni udarac, a dvije minute kasnije potvrdio pobjedu domaćina.

Golman PSG-a jedva ostao živ: 'Liječnici su mi spasili život, izgubio sam 20 kg od nesreće...'
Golman PSG-a jedva ostao živ: 'Liječnici su mi spasili život,  izgubio sam 20 kg od nesreće...'

U susretu između Toulousea i Monaca sva tri gola su pala u prvom dijelu. Domaćin je poveo u 5. minuti golom Franka Magrija, no Monaco je do poluvremena okrenuo rezultat golovima Wissama Ben Yeddera (27., 44-11m). Gosti su od 52. minute igrali bez isključenog Aleksandra Golovina.

Lyon je nastavio pobjednički niz i protiv Nantesa slavivši sa 1-0 što je bila treća uzastopna pobjeda "lavova".

France - Ligue 1 - RC Lens v Olympique Lyonnais

Pogodak odluke zabio je Alexandre lacazette u 49. minuti. Lyon je od 82. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog oštrog prekršaja isključen Dejan Lovren.

Malijac zabio četiri gola u jednom poluvremenu

Kolo je obilježio veznjak Bresta Kamory Doumbija koji je u 4-0 pobjedi protiv Lorienta zabio sva četiri gola i to sva četiri u prvom poluvremenu.

Malijac je bio strijelac u 22. minuti, tri minute kasnije, u 29. i 45. minuti. Doumbija je tako postao tek drugi igrač koji je zabio četiri gola u prvom poluvremenu u susretu Ligue 1 u posljednjih 60 godina, nakon Edinsona Cavanija kojem je to uspjelo u rujnu 2016. u dresu PSG-a protiv Caena.

PSG vodi na ljestvici sa 40 bodova, Nica je druga sa 35, dok Monaco na trećem mjestu ima 33 boda. Slijede Brest (31), Lille (28), Marseille (27).