Komentari 38

Lovren skrivio penal i dobio crveni: Lyon zabio pet komada

5

Dejan Lovren neće po dobrome pamtiti utakmicu protiv Bastije u 11. kolu francuskog prvenstva. Hrvatski reprezentativac skrivio je penal i zbog toga je dobio crveni karton

Nogometaši Lyona u 11. kolu francuskog prvenstva pobijedili su Bastiju 5-2 iako su s igračem manje igrali od 31. minute, kada je crveni karton dobio hrvatski reprezentativac Dejan Lovren.

Za Lyon nije moglo bolje početi, poveli su već u 5. minuti golom Gonalons. Kada je Lacazette u 26. minuti zabio za 2-0 činilo se da gostima prijeti katastrofa. A onda šok za domaćine.

Khazri je u 28. minuti smanjio na 2-1, a samo tri minute kasnije gosti su dobili penal. Glavni krivac za to bio je Dejan Lovren, koji je u svom šesnaestercu srušio gostujućeg napadača, zbog čega je dobio i izravni crveni karton. Siguran realizator penala bio je Rothen.

U drugom poluvremenu Lyon je ipak uspio doći do pobjede. Branič Bastije Harek u 53. minuti skrivio je penal i dobio drugi žuti karton, pa su momčadi bile igrački izjednačene. Lisandro Lopez nije dao šanse golmanu gostiju i zabio je za pobjedu Lyona 3-2.

Pobjedu 'lavova' u sudačkoj nadoknadi potvrdili su golovima Briand i Malbranque.

Lyon je ovom pobjedom došao na treće mjesto, sa samo bodom zaostatka za PSG-om i Marseilleom.