Komentari 11

Ludnica na Olimpicu: Romu iz 'mrtvih' vratio Vučinić!

1

Nije izgledalo dobro za Romu nakon 47 minuta jer su gubili 1-0, Totti je ostao u svlačionici, a Sergio Floccari se spremao izvesti udarac s bijele točke

Čak devet žutih kartona i jedan crveni, dva penala, tučnjava nakon utakmice i pobjeda Rome, sve je to slika vječnog rimskog derbija Rome i Lazija. S nova tri boda Roma je napravila ogroman korak ka naslovu prvaka, prvom nakon 2001. godine.
A nije baš izgledalo dobro za 'vučicu' nakon 47 minuta. Gubili su 1-0 golom Rocchija, Totti je ostao u svlačionici na poluvremenu, a Floccari se spremao izvesti penal.. INo brzo se sve preokrenulo.. Julio Sergio obranio je udarac s 'kreča', a samo šest minuta poslije Mirko Vučinić je zabio na suprotnoj strani, također iz penala. U naletu je Roma zabila i drugi gol, opet Vučinić i to iz fantastično izvedenog 'slobodnjaka'. Gol ide na dušu živom zidu koji se pomaknuo, no iako je lopta išla po sredini gola, Muslera nije imao nikakve šanse s obzirom na silinu Vučinićeva udarca. Do kraja utakmice bilo je puno natezanja i malo igre, a poslije sučeva zvižduka kratko su slavili igrači Claudija Ranierija s obzirom da su neki lazijali htjeli obračunati.
Roma ima bod prednosti pred Interom četiri kola prije kraja. Dočekuje vrlo dobru Sampdoriju (4. na tablici), idu Parmi (10.), a na Olimpicu igraju protiv Cagliarija (12.), i u zadnjem kolu idu na noge Chievu (14.). Inter je domaćin'utopljeniku' Atalanti (18.). Slijedi gostovanje kod Lazija (16.), pa sigurni bodovi jer dolazi Chievo, i na kraju možda i presudna utakmica protiv već gotovo otpisane Siene (19.).