Komentari 6

Ludo poluvrijeme! U 45 minuta 4 penala, zabili su Sučić i Rakitić

Ruski sudac Kulbakov u prvom je poluvremenu dosudio čak četiri penala od kojih su dva promašena, a dva zabijena. Posljednji puta ovako nešto dogodilo se u sezoni 2003./04.

U prvoj utakmici grupne faze Lige prvaka između Seville i RB Salzburga u prvom poluvremenu dosuđeno je čak četiri penala.

POGLEDAJTE VIDEO: Rakitićev oproštaj od Barcelone

Rakitićev oproštaj od Barcelone 00:53

U 12. minuti susreta, Diego Carlos srušio je Adeyemija na rubu šesnaesterca, a nakon pregleda snimke utvrđeno je da se ipak radi o penalu. Isti je igrač uzeo loptu i pucao u donju lijevu stranu, tamo je išao i domaći golman, ali nije trebao reagirati jer je Adeyemi promašio.

Champions League - Group G - Sevilla v FC Salzburg

Nakon manje od deset minuta od prvog promašenog penala, Navas je gurnuo Adeyemija koji je lagano pao, a sudac Kulbakov je pokazao na penal kojeg su gosti pretvorili u gol. Mladi hrvatski reprezentativac Luka Sučić uzeo je loptu i zabio za vodstvo Salzburga.

U 36. minuti sudac Kulbakov ponovo je pokazao na bijelu točku. Golman Seville Bono se pogubio i srušio Adeyemija, a loptu je opet uzeo Sučić koji je ovoga puta pogodio lijevu stativu.

Četvrti penal na nevjerojatnoj utakmici u Andaluziji dosuđen je nakon što je gostujući stoper napravio prekršaj. Sucu Kulbakovu to je promaknulo, ali iz VAR sobe su mu javili da pregleda snimku nakon čega nije dvojio. Izvođač penala bio je Ivan Rakitić koji je zabio za izjednačenje (1-1).

Utakmica između Seville i Salzburga u otvaranju Lige prvaka, prva je u kojoj je u prvom poluvremenu dosuđeno četiri penala još od sezone 2003./04.,