Komentari 11

Luka će srušiti prokletstvo Spursa staro 21. godinu?!

1

Nešto više od 21 godinu Tottenham Spursi nisu pobijedili na Old Traffordu, s tim da Manchester United nisu dobili u posljednjih čak 17 utakmica

Nakon subote Ferguson i Redknapp jedan drugom su zahvaljivali. United je prvo pobjedom u gradskom derbiju pomogao Tottenhamu u borbi za četvrto mjesto i Ligu prvaka, nekoliko sati poslije Spursi su im vratili trijumfom nad Chelseajem.
- Tako je to. Jedan tjedan vam je Tottenham najdraži klub, navijate svim srcem za njega, drugi tjedan vam je sve samo ne prijateljski - rekao je veznjak Manchester Uniteda Michael Carrick uoči današnje utakmice (13.45) na Old Traffordu.
A taj je stadion Tottenhamu vjerojatno najlošije mjesto na svijetu. Ondje nisu pobijedili više od 21 godinu! Prošle sezone bili su vrlo blizu, ali umjesto trijumfa doživjeli su debakl. Nakon prvih 45 minuta golovima Benta i Luke Modrića vodili su 2-0, ali nakon toga nestali su s terena. U drugom poluvremenu Manchester ih je “razbio”, zabio im pet komada i na kraju glatko pobijedio.
- Na Old Trafford dolazimo puni samopouzdanja i bez straha. Pobijedili smo Arsenal i Chelsea, vjerujem da možemo i Manchester United - smatra kapetan Spursa Michael Dawson.
No između dvoboja protiv londonskih klubova i ovog protiv Uniteda postoji velika razlika.
Tottenham je protiv njih igrao na svojem terenu, u gostima je to sasvim druga priča. Jer Tottenham nije slavio u posljednjih 66 gostujućih utakmica protiv engleske “velike četvorke”. S tim da United nisu pobijedili u posljednjih 17 utakmica. Statistički gledano, Tottenham se baš i nema čemu nadati.
Istina, Spursi su danas vjerojatno jači nego ikad. Predvođeni našim Lukom Modrićem sigurno mogu stvoriti ozbiljne probleme Unitedu, možda mu i srušiti nadu o naslovu prvaka, nadu koju su mu baš oni donijeli pobjedom protiv Chelseaja. Više od 21 godinu nisu slavili na Traffordu. Može li Luka to promijeniti?!