Komentari 18

Luka 'srušio' Chelsea! Gol za veliku pobjedu Spursa

9

U 27 ogleda s Chelseajem Tottenham je pobijedio samo jedanput. Učinak je dvostruko bolji nakon gola Luke Modrića u minimalnoj pobjedi 1-0

Pola sata je kasnila utakmica na White Hart Laneu. Automobil koji je stajao ispred stadiona bio je sumnjiv policiji, pogotovo s obzirom na sve češće akcije IRA-e. Zato navijače nisu puštali na tribine, a igrače na teren. Sve ostale utakmice već su debelo trajale u trenucima kada su pred svoje navijače, u prvih 11 Tottenhama, istrčali Luka Modrić i Vedran Ćorluka.
Golova u ogledu Tottenhama i Chelseaja nije bilo do 50. minute. A onda je lopta dospjela na desnu stranu do Aarona Lennona. Vratio ju je u sredinu, na vrh šesnaesterca. Na nju je krenuo Robbie Keane, ali u puno boljoj poziciji bio je Luka Modrić. Hrvatski reprezentativac opalio je iz prve, po zemlji, i lopta je završila u lijevom donjem kutu gola Petra Čecha. Pogodio je sjajno, neuhvatljivo za velikog Čecha. Tottenham je poveo 1-0 Lukinim drugim golom u Premiershipu ove sezone...
Nakon Lukine majstorije u ofenzivu je krenuo dotad neuvjerljivi Chelsea. Sijevalo je sa svih strana, pogotovo u zadnjih 20-ak minuta. Pokušavali su gosti u plavom iz svih oružja, glavom, iz daljine, iz prekida... Ništa nije ulazilo. Sreća, ali i fantastični golman Gomes, spašavali su Spurse u čitavom nizu situacija. Tottenham je u 27 ogleda s Chelseajem slavio samo jedanput, ali tada nije bilo Luke Modrića. Ove sezone, s Lukom u kadru, odigrali su 1-1 na Stamford Brigdeu, dobili 1-0 na svom stadionu.
Bilo je i grubosti, Luka je dobio žuti karton zbog faula na Bosingwi, Ballack zbog faula na Luki. I to toliko oštrog da je koju minutu kasnije Modrić sam tražio zamjenu. U 87. minuti Redknapp ga je povukao na klupu, uz glasne ovacije, a ušao je O'Hara. Vrlo dobro svoj je dio posla odradio i Vedran Ćorluka, koji je cijelu utakmicu odigrao na desnom boku. Posebno je dobro reagirao pri pokušaju Franka Lamparda glavom nekoliko minuta nakon Modrićeva gola. Tottenham je konačno u gornjem dijelu tablice...