M. Petrić asistirao u 90. minuti za pobjedu HSV-a

1

Mladen Petrić zablistao je u svojem prvom nastupu za HSV, i to tako što je u 90. minuti asistirao Jorisu Mathijsenu za pobjedu

Petrić je u igru ušao u 72. minuti, a travnjak je tada napustio Jonathan Pitroipa iz Burkine Faso. Napadač hrvatske reprezentacije izveo je udarac iz kuta nakon čega je branič Mathijsen loptu ugurao u mrežu. Devet minuta ranije Petrić je vrlo dobro pucao iz slobodnoga udarca, ali je lopta prošla malo preko vrata. Ivica Olić u 70. je minuti zaradio žuti karton, a igru je napustio 13 minuta kasnije kad ga je zamijenio Änis Ben Hatira. Karlsruheov vratar Miller u 24. je minuti zaustavio Olićev pokušaj glavom. HSV je poveo u 33. minuti autogolom Sebastiana, a izjnednačio je Freis u 67.
Schalke je tek pet minuta prije kraja izborio bod u gostima kod Werdera. Strijelac za 1-1 bio je Westermann. Ivan Rakitić je izveo udarac iz kuta, Höwedes proslijedo do Westermanna, koji je iz neposredne blizine smjestio loptu u mrežu. Werder je vodio od 64. minute golom Fringsa. Rakitić je igrao u ulozi lijeve polušpice, na desnoj je strani bio Halil Altintop, a u sredini napada Kevin Kuranyi. Werderov vezist Jurica Vranješ utakmicu je odgledao s klupe.
I Josip Šimunić je, u remiju njegove Herthe protiv Arminije u Berlinu, 1-1, svih 90 minuta sjedio na klupi za rezerve. Arminijin branič Andre Mijatović još se uvijek oporavlja od ozljede i nije konkurirao za sastav.
Bayern je tek 15 minuta prije kraja iščupao bod kod Borussije u Dortmundu. Lucio je nakon kornera sustio loptu glavom na nogu Borowskog, koji je pored Amerikanca Nevena Subotića pogodio mrežu za konačnih 1-1. Borussia je vodila od 9. minute golom Poljaka Blaszczykowskog. Robert Kovač nije konkurirao za sastav. Bayern je od 23. minute igrao bez isključenoga Marja van Bommela, kojem je sudac pokazao izravni crveni karton nakon gruboga starta na Kehlu. Nakon dva odigrana kola branitelj naslova Bayern ima samo dva osvojena boda.
Zato je ugodno iznenađenje novi prvoligaš Hoffenheim, koji je, nakon pobjede protiv Energie Cottbusa u prvom kolu sa 3-0 u gostima, sada kod kuće svladao Borussiju Mönchengladbach sa 1-0 golom Vedada Ibiševića u 31. minuti.

Rezultati 2. kola:
Borussia Dortmund – Bayern 1-1 (Blaszczykowski 9 / Borowski 74) CK: Van Bommel (Bayern, 23)
HSV – Karlsruhe 2-1 (Sebastian 33-ag, Mathijsen 90 / Freis 67)
Hertha – Arminia 1-1 (Pantelić 32 / Wichniarek 37)
Hoffenheim – Borussia Mönchengladbach 1-0 (Ibišević 31)
Stuttgart – Bayer Leverkusen 0-2 (Helmes 35, Gekas 79)
Werder – Schalke 1-1 (Frings 63)