Komentari 26

Mađari šokirali Francuze koji u drugi krug ne prenose niti bod

1

Aktualni europski, svjetski i olimpijski prvaci Francuzi u drugi dio idu bez ijednog boda. Mađarska ih je dobila u 3. kolu 26-23, iako su Francuzi dobili prvo poluvrijeme

Hrvatska u skupinu II drugog kruga prenosi maksimalna četiri boda, Španjolska i Mađarska po tri, Slovenija dva, dok Islanđani te aktualni europski, svjetski i olimpijski prvaci Francuzi u drugi dio idu bez ijednog boda!

Posljedica je to drugog poraza koji je Francuska pretrpjela u C skupini u Novom Sadu. Svladala ih je Mađarska s 26-23, iako su Francuzi dobili prvo poluvrijeme s 14-12, a početkom nastavka vodili su i s tri gola prednosti.

U toj utakmici je Szabolcs Zubai predvodio Mađare sa 6 golova (šut 6-7). Kod Francuza je Xavier Barachet bio najefikasniji s pet golova (5-10). Nikola Karabatić je za učinak od tri gola potrošio 15 lopti!

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra protiv Španjolske, 22. siječnja u Novom Sadu.