Komentari 55

Madridski derbi: Mandžukić je spreman za novi nastavak niza

4

Crveno-bijeli ove sezone nisu izgubili nijednu utakmicu protiv gradskog rivala. Real ima priliku to promijeniti. Za utakmicu su spremni Luka Modrić i Mario Mandžukić

Ozljeda gležnja stvar je prošlosti. Mario Mandžukić spreman je za sedmi ovosezonski derbi protiv Real Madrida.

Carlo Ancelotti posebno se pribojava njegovog povratka.

- U pripremi utakmice vježbali smo obranu u prekidima jer je tu Atletico jak. Ali mi na treningu nemamo Mandžukića - rekao je trener Reala, svjestan koliko posla ga čeka ako želi zaustaviti crni niz.

U dosadašnjih šest ogleda u sezoni Mandžukić je s dva gola pomogao Atleticu da ostane neporažen protiv Reala. Igrači Diega Simeonea pobijedili su u obje utakmice u Primeri te po jednom u španjolskom superkupu i kupu. Preostale dvije utakmice bile su bez pobjednika.

- Nismo baš skakali od sreće kad smo vidjeli ždrijeb. Ali ako želite biti najbolji, morate pobijediti najbolje, a Atletico spada u sam vrh - priznao je Sergio Ramos, vođa obrane kojoj su zabijali Mandžukić, Tiago, Saul, Torres, Griezmann, Raul Garcia, Arda Turan i Jimenez.

- I kad ne igramo dobro, uvijek ostavimo dušu na terenu - otkrio je Simeone recept do svih uspjeha Atletica.

Madridski ogled u četvrtfinalu Lige prvaka posebno će biti zanimljiv hrvatskoj publici zbog novog okršaja Luke Modrića i Marija Mandžukića. Na suprotnim stranama nisu bili od sredine rujna, kad je Mandžukićev Atletico 2-1 slavio u gostima kod Reala. Ta pobjeda znači da naš napadač ima još jedan niz koji želi nastaviti - onaj u duelima s kolegom iz reprezentacije. Modrić je pobijedio u prvih sedam međusobnih utakmica, ali u posljednje tri Mandžukić ima dvije pobjede i jedan remi.

Na Goalu možete pogledati detaljnu statistiku iz dvije posljednje međusobne utakmice Luke Modrića i Marija Mandžukića.