Komentari 6

Majstor slobodnjaka: Srna zabio za pobjedu Šahtara

3

Hrvatski reprezentativac zabio je u 48. minuti utakmice jedini gol u okršaju njegova Šahtara i Vorskle iz Poltave. Šahtar igra sve bolje...

Prekršaj za Šahtar dosuđen je na oko 25 metara od gola. A kada je tako, u Šahtaru se pravila znaju. Darijo Srna je namjestio loptu, pogledao golmana i zaletio se. Vidio je da se golman loše postavio, pucao je pokraj zida, u njegovu stranu i sjajno pogodio. Uzdignutom rukom okrenuo se prema navijačima i proslavio gol vrijedan šest uzastopne Šahtarove pobjede.
U Donjecku se igrao derbi kola, budući da je Vorskla ove godine iznenađujuće dobra. Peti su na ljestvici, dok ovog kola imali su samo tri boda manje od Šahtara. No za Srnu i društvo puno je važnije da Dinamo iz Kijeva bježi velikih devet bodova, a do kraja prvenstva je samo deset kola. Šahtar je naslova koštao očajan start u sezonu, koji sada ne može ispraviti ni niz pobjeda. Samo dvije utakmice su Kijevljeni izgubili, jedanput remizirali, predvode ligašku kolonu s gol-razlikom 51-13.