Komentari 11

Maksimalno do U17 polufinala: Hrvatska lako svladala Češku

1

Ostvarivši i maksimalnu šestu pobjedu hrvatski košarkaši do 17 godina izborili su polufinale SP-a u Litvi. U četvrtfinalu su u posljednjoj četvrtini slomili Čehe 94-71

Hrvatski košarkaši do 17 godina nastavljaju pobjednički niz na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Litvi (Kaunas). Nakon pet pobjeda u skupini prošli su mladi Hrvati i četvrtinale.

Sa 94-71 je Hrvatska pobijedila Češku za prolaz među četiri najbolje momčadi svijeta. No, nije bilo baš sve lako kako kaže konačan rezultat, jer su se češki košarkaši pokazali skoro ravnopravni tijekom tri četvrtine.

Nakon 30 minuta je Hrvatska imala tek šest poena prednosti (72-66). Međutim, u posljednjih deset minuta hrvatski su košarkaši doslovno razbili očito ispuhanog suparnika koji je u zadnjoj četvrtini ubacio samo 5 poena (!). Za to je vrijeme Hrvatska ubacila 22 za, na kraju, uvjerljivu pobjedu koja donosi polufinale i utakmicu protiv Australije.

Odličnu je utakmicu u hrvatskom dresu odigrao Domagoj Bošnjak koji je ubacio 21 poen, uz sedam asistencija i pet skokova. Imao je Bošnjak i odličan šut od 4-6 za dva poena, 3-6 za tri, te 4-4 s linije slobodnih bacanja. Karlo Žganec je dodao 19 poena uz pet skokova, a Mario Hezonja 18 poena.

Recimo da su Sjedinjenje Države jedine uz Hrvatsku s omjerom 6-0 na ovom prvenstvu. U četvrtfinalu su SAD razbile Kanadu 113-59. Uvjerljivo su slavili i Australci protiv Argentine 78-59, dok se u polufinale ugurala i Španjolska pobjedom protiv Kine 64-57.