Manchester City izbacio Arsenal i plasirao se u osminu finala

Arsenal je bio bolji u prvom dijelu, ali nisu uspjeli izrealizirati pogodak. City se u nastavku probudio te je jedini gol za pobjedu 'građana' u 64. minuti zabio Nathan Ake

Nogometaši Manchester Citya prvi su sudionici osmine finala ovogodišnjeg izdanja engleskog FA Kupa, oni su u susretu 16-ine finala igranom u petak na svom terenu svladali vodeći sastav Premier lige Arsenal sa 1-0 (0-0).

FA Cup - Fourth Round - Manchester City v Arsenal

Jedini gol na utakmici zabio je Ake u 64. minuti. Arsenal je dominirao u prvom poluvremenu, ali nisu uspjeli izrealizirati pogodak.

City se u nastavku probudio te je Julian Alvarez s dvadesetak metara pogodio stativu od koje se lopta odbila  Jacku Grealishu. U konačnici je poslužio Akea koji je preciznim udarcem pogodio suprotni kut.

Bila je to peta uzastopna pobjeda Cityja protiv Arsenala u svim natjecanjima, ali je u Premier ligi i dalje iza Artetine momčadi. Arsenal je na prvenstvenoj ljestvici trenutačno prvi s 50 bodova dok iza njega slijedi City s pet bodova manje.