Komentari 16

Manchester City preokretom u nadoknadi izborio prolaz dalje

4

Gosti su na Etihadu bili jako blizu remija, no u prvoj minuti sudačke nadoknade odlično je David Silva asistirao za Milnera koji je pogodio za prolaz u sljedeći krug

Engleskim momčadima nikako da stignu praznici. Nedjelja je dan s čak deset dvoboja trećeg kola FA Kupa u kojem smo tradicionalno vidjeli nekoliko zanimljivih dvoboja.

U ranijem terminu Crystal Palace je na gostovanju kod Dovera slavio 4-0 i plasirao se dalje, dok je Sunderland s minimalnih 1-0 pred domaćim gledateljima svladao Leeds. QPR bez Nike Kranjčara poražen je kod kuće 0-3 od Sheffield Uniteda i završio svoj nastup u ovom natjecanju.

U utakmicama od 16 sati Aston Villa je s 1-0 izbacila Blackpool, dok je Stoke s 3-1 pred domaćim gledateljima svladao Wrexham. Ipswich je na St. Mary'su odigrao 1-1 protiv Southamptona i tako izborio uzvratnu utakmicu na svom terenu, dok je Sheffield Wednesday bio blizu iznenađenja protiv Manchester Cityja, no 'građani' su na kraju ipak slavili 2-1 i plasirali se dalje. City je nastupio u sastavu Caballero - Sagna, Boyata, Mangala, Kolarov - Toure, Fernando - Navas, Lampard, Milner - Jovetić, no goste je pred 45.000 gledatelja na Etihadu u vodstvo doveo Nuhiu u 14. minuti.

Mučili su se domaćini s bunkerom gostiju i proigrali tek nakon 61. minute do kada nisu uputili niti jedan udarac u gol. Ušli su tada u igru David Silva i Samir Nasri umjesto Franka Lamparda i Stevana Jovetića, a onda je u 66. James Milner na odličnu asistenciju Silve ipak izjednačio. Gosti su bili jako blizu remija i prilike da u uzvratnoj utakmici pred svojim navijačima probaju iznenaditi City, no u prvoj minuti sudačke nadoknade ponovno je Silva asistirao za Milnera koji je pogodio za prolaz u sljedeći krug