Komentari 2

Marčinko izgubila, Njemačka 5. put bolja od naših tenisačica

Poraz je Hrvatsku ostavio još najmanje jednu godinu u Prvoj skupini Euro-afričke zone. Nakon poraza Ane Konjuh, jedinu šansu za slavljem imala je Petra Marčinko, no zamjena Friedsam bila je jača

Tenisačice Njemačke svladale su reprezentaciju Hrvatske sa 3-1 u dvoboju doigravanja Billie Jean King Cupa odigranom u riječkoj dvorani Zamet, a pobjednički bod Njemicama donijela je Anna-Lena Friedsam koja je u četvrtom pojedinačnom meču sa 6-4, 6-1 nadigrala Petru Marčinko.

Rijeka: Susret Hrvatske i Njemačke u Billie Jean King Cupu, Petra Marčinko - Anna Lena Friedsam

Njemice su se još jednom pokazale nepremostivom preprekom za hrvatsku reprezentaciju. Ovo je bio njihov peti međusobni dvoboj i peta pobjeda njemačkih tenisačica.

U prvom subotnjem meču Jule Niemeier je svladala Anu Konjuh sa 6-2, 6-1 i donijela prednost Nemačkoj.

Nakon tog dvoboja njemački izbornik Rainer Schuettler iznenadio je odlukom da 20-godišnju Evu Lys, koja je u petak iznenađujuće svladala Petru Martić, zamijeni 28-godišnjom Anna-Lenom Friedsam, kojoj je to bio prvi nastup u pojedinačnoj konkurenciji za reprezentaciju.

No, Friedsam je u potpunosti opravdala njegovo povjerenje donijevši Njemicama pobjednički bod slavljem protiv Petre Marčinko koja je zablistala u petak pobijedivši Jule Niemeier.

Marčinko je i protiv Friedsam bila konkurentna do posljednja dva gema u prvom setu. Kod 4-4 je 16-godišnja Zagrepčanka propustila 15-40 na servis Friedsam, a u sljedećem gemu je nakon spašene 'break-lopte' i propuštene prednosti izgubila servis, a time i prvi set.

Friedsam je na krilima takvog raspleta nastavila svoj niz osvojivši i prvih pet gemova u drugom setu. Marčinko je uspjela osvojiti samo utješni gem, prije nego što je iskusna Njemica još jednim sigurnim servis-gemom za 80 minuta donijela svojoj reprezentaciji plasman u kvalifikacije za završni turnir Billie Jean King Cupa 2023.

Poraz je Hrvatsku ostavio još najmanje jednu godinu u Prvoj skupini Euro-afričke zone.

Njemačka će biti uvrštena u ždrijeb kvalifikacija koji će u nedjelju (15 sati) biti održan u Glasgowu.

HRVATSKA - NJEMAČKA 1-3

Petra Martić - Eva Lys 1-6, 4-6

Petra Marčinko - Jule Niemeier 6-3, 6-2

Ana Konjuh - Jule Niemeier 2-6, 1-6

Petra Marčinko - Anna-Lena Friedsam 4-6, 1-6