Komentari 5

Mariju Možniku srebrno odličje na preči na EP-u Francuskoj

1

Marijo Možnik okitio se srebrnom medaljom na preči na Europskom prvenstvu koje se održavalo u Montpellieru. Bolji od hrvatskog gimnastičara bio je Rus Garibov

Sjajni hrvatski gimnastičar Marijo Možnik osvojio je srebrnu medalju na preči, na Europskom prvenstvu koje ove nedjelje završava u francuskom Montpellieru.

Nakon što je u kvalifikacijama Možnik ostvario drugi najbolji rezultat, na istom je mjestu bio i finalnog dana. I opet iza ruskog predstavnika Emina Garibova. U kvalifikacijama je Možnik ostvario rezultat 15.233, dok je u finalnom nastupu bio još bolji, te je njegova "predstava" ocijenjena sa 15.566 bodova.

Najbolji na preči Garibov je ostvario rezultat 15.833, dok se broncom na kraju okitio Grk Vlaslos Maras (15.266).

Robert Seligman bio je četvrti u finalu vježbe na konju s hvataljkama i ostao tako na pragu postolja. Za broncu su mu nedostajale 0,44 stotinke.

U konkurenciji juniora mladi osječki gimnastičar Andrej Korosteljev osvojio je brončanu medalju u finalu vježbe na tlu. Renato Prpić osvojio je osmo mjesto u finalu vježbe na konju s hvataljkama.