Komentari 5

Marin Čilić osvojio Zagreb, u finalu pobijedio Ančića

1

Mladi Međugorac za sat i pol igre pobijedio je u finalu Splićanina 6-3, 6-4 i osvojio već drugi turnir ove sezone. Prvi put u karijeri slavi u Zagrebu

Hrvatski finale je ono što su organizatori željeli, hrvatski finale se i dogodio. S jedne strane Marin Čilić, s druge Mario Ančić, oko njih odlično ispunjene tribine Ledene dvorane Doma sportova. Velika predstava zadnjega dana PBZ Zagreb Indoorsa, ali i još jedna velika partija Marina Čilića. Potpuno zasluženo, bez ijedne mrlje, Marin je osvojio i drugi turnir ove sezone, treći u karijeri. Triput je bio u finalu nekog turnira, triput je osvojio...
Finale je trajao sat i pol, dva seta, dovoljno da postane jasno da je ove nedjelje pobjednik mogao biti samo jedan. Mario Ančić je dan ranije u polufinalu morao igrati više od tri sata i to se osjetilo. Nedostajalo je snage, što je Marin Čilić znao iskoristiti. Izgledalo je i lakše nego što je možda bilo, jer Čilić je do breakova dolazio u idealnim trenucima. U prvom setu je Čilić spasio sedam break lopti već u prvom gemu, pa oduzeo Ančiću servis u četvrtom gemu. Uspio je prednost održati do kraja i uzeti set.
Do novog breaka Marin je došao već u prvom gemu drugog seta. Prijetio je i u trećem gemu, ali Ančić se izvukao i već u idućem gemu vratio break. Odluka je stigla u devetom gemu, kod 4-4. Na Ančićev servis Čilić je odigrao dva velika poteza, Mario mu je poklonio još dva poena svojim greškama i izgubio servis bez osvojenog poena. Dvojbi više nije bilo, Čilić je sigurno i suvereno uzeo i drugi set svojim servis-gemom.
Marin Čilić je slavio u meču s ukupno devet aseva, u meču u kojem je Ančić imao bolji prvi servis, ali i puno više pogrešaka. Ančić je imao čak 12 prilika za break, ali realizirao je samo dvije. S druge strane, Čilić je četiri od svojih šesti prilika iskoristio. I to je ta razlika koja je hrvatski finale u Zagrebu odvela na Čilićevu stranu. Dugo nismo imali ovakav hrvatski ogled, a ovim smo dobili potvrdu da obojica naših igrača ove sezone mogu visoko, jako visoko...