Marseille slavio u Monacu u utakmici s autogolovima

1

Marseille je time prekinuo dobar niz Monaca, budući su ovi u nastavku sezone ostvarili sedam pobjeda u osam utakmica u svim natjecanjima

Najzanimljivija subotnja utakmica 24. kola francuskog Le Championnata odigrana je između Monaca i Marseillea, a na kraju su slavili gosti s 2-1. Bila je to utakmica velikih pogrešaka i autogolova koji su na kraju odlučili utakmicu. Marseille je time prekinuo dobar niz Monaca, budući su ovi u nastavku sezone ostvarili sedam pobjeda u osam utakmica (u svim natjecanjima), a pobjeđivali su i momčadi poput Bordeauxa, Lyona i PSG-a. Autogol Ndoubene u 88. minuti je donio velika tri boda Marseilleu koji je od 37. minute vodio pogotkom Nianga iz jedanaesterca, ali je samo tri minute kasnije njihov igrač Mbia zabio autogol za poravnanje na 1-1.
Grenoble i dalje nema pobjedu u gostima, a ostaju i na samo tri postignuta pogotka na strani poslije dvanaest nastupa. Ovom prilikom su poraženi kod najugodnijeg iznenađenja sezone Montpelliera 1-0. Hrvatski nogometaš Josip Tadić je ušao u 77. minuti utakmice za Grenoble, ali nije uspio, kao niti njegovi suigrači, okrenuti rezultat na semaforu u svoju korist. Montpellier se ovim slavljem izjednačio na samom vrhu ljestvice s Bordeuaxom. Lille je novom pobjedom, 3-1 protiv Boulogne, ostao u utrci za sam vrh. Zaostaju četiri boda za vodećim dvojcem Bordeaux - Montpellier.
Le Mans - Sochaux 0-0, Nancy - PSG 0-0, Valenciennes - Nica 2-1