Komentari 2

Martić ispala na startu Dubaija

Petra Martić je u oba seta prva stizala do "breaka", ali ni kod 3-1 u prvom niti kod 3-2 u drugom setu nije uspijevala potvrditi oduzeti servis suparnici

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u 2. kolo  turnira iz serije WTA 1000 u Dubaiju, uspješnija je sa 7-6 (2), 6-4 bila Francuskinja Kristina Mladenović nakon sat i 52 minute igre.

00:19

Bio je ovo sedmi međusobni susret Martić i Mladenović i druga pobjeda francuske predstavnice.

Martić je u oba seta prva stizala do "breaka", ali ni kod 3-1 u prvom niti kod 3-2 u drugom setu nije uspijevala potvrditi oduzeti servis suparnici. Vrlo lošim gemom kod rezultata 5-5 u prvom setu kada je napravila čak tri dvostruke servis pogreške Martić je pala i u zaostatak samo da bi s nekoliko dobrih reterna ona uspjela napraviti "re-break" i izboriti odlučujuću igru. Nažalost, u "tie-breaku" Martić nije bila konkurentna, Mladenović je povela sa 6-0 te potom realizirala treću od ukupno šest set-lopti.

Martić preskočila Lučić i Vekić, a san o novoj Ivi Majoli još živi...

Nakon što su razmijenile po "break" sredinom drugog seta, obje su igračice držale svoj servis do 5-4 za Mladenović. Martić je u 10. gem krenula sa 30-0, no zatim je napravila četiri neprisiljene pogreške zaredom i tako izgubila meč.

Tennis: US Open

Nakon Petre Martić, i druga hrvatska tenisačica, 23-godišnja Ana Konjuh, ispala je u 1. kolu velikog WTA turnira u Dubaiju.

Konjuh je poražena od Amerikanke Amande Anisimove, 32. igračice svijeta, s 6-2, 6-2 za 53 minute igre. Ana protivnici nijednom nije uspjela oduzeti servis, a svoj početni udarac je gubila četiri puta, dok je imal po četiri asa i dvostruke pogreške na servisu.

Dubrovkinja, koja je 402. na WTA listi, na glavni turnir se plasirala iz kvalifikacija.