Komentari 2

Mate Bilić promašio penal, Sporting Gijon ipak slavio

1

Mate Bilić mogao se pretvoriti u tragičara posljednje utakmice 21. kola španjolske Primere, no na sreću njega i Sportinga to se nije dogodilo

Sporting je na svom terenu minimalno pobijedio favoriziranu Sevillu 1-0, te se tako dodatno odmaknuo od dna ljestvice. Ovom pobjedom su došli do čak 11. mjesta sa skupljenih 27 bodova. Bilić je već u 6. minuti uzeo loptu u ruke, namjestio je na bijelu točku, ali vratar Seville Palop ga je pročitao i obranio udarac. Samo sedam minuta kasnije Bilić je ponovno bio u velikoj šansi, ali i tada je Palop izašao kao pobjednik u tom duelu. Na sreću Sportinga u 17. minuti je Castro materijalizirao sjajan centaršut s desna, te glavom postigao pogodak za 1-0. U nastavku prvog dijela Bilić je imao još dvije šanse, no ova nedjelja očito nije bila njegova. S travnjaka je izašao u 64. minuti kada je zamijenjen. Treba reći da se Sporting grčevito branio u nastavku, poglavito zbog toga što su od 28. minute igrali s igračem manje (crveni karton Carnelle).