Komentari 264

Meč-lopta za City! Liverpool je u devet minuta prokockao 3-0

11

Liverpool je do 79. minute imao vodstvo od 3-0 u Londonu, no neshvatljivo je pao, a Crystal Palace je izvukao 3-3 remi. Cityju dva kola prije kraja naslov nije bio bliži!

Uoči derbija sa Chelseajem Liverpool je imao sve u svojim nogama - sedam bodova tri kola prije kraja bilo im je dovoljno za osvajanje engleskog naslova, no 'redsi' su u samo dvije utakmice uspjeli sve uprskati i dati meč-loptu Manchester Cityju!

Nakon poraza od Chelseaja na Anfieldu, Liverpool je večeras u pretposljednjem kolu Premiershipa samo remizirao kod Crystal Palacea i gotovo sigurno se oprostio od prvog naslova nakon 24 godine.

'Redsima' je pobjeda bila minimalni imperativ, a pritom su morali ganjati gol-razliku, no uspjeli su odigrati samo 3-3 u Londonu!

Palace je praktički uzeo i posljednju nadu u titulu jer Manchester City u posljednje dvije domaće utakmice neće htjeti dopustiti iznenađenje protiv Aston Ville i West Hama.

No Liverpool je bio taj koji je poklonio domaćinu bod jer su imali sve u svojim nogama s vodstvom od 3-0 do 79. minute! Zabijali su Allen u 18. minuti te Sturridge i Suarez od 53. i 55. minute, no veliku prednost uspjeli su propustiti u samoj završnici.

'Redsi' su u posljednjih deset minuta potpuno pali što je Crystal Palace iskoristio i zabio tri gola od 79. do 88. minute preko Delaneyja i Galea dvaput.

Palace se ponovo pokazao kobnim za favorite jer nakon Chelseaja i Evertona zaustavili su i 'redse' koje će, izgleda, i dalje pratiti prokletstvo Premiership titule.

Momčad Brendana Rodgersa ima samo bod prednosti nad Cityjem, koji tek treba odigrati svoju pretposljednju utakmicu s Aston Villom za dva dana.

Da će 19. naslov Liverpoola ponovo ostati samo san pokazuju i suze najboljeg igrača lige, neutješnog Luisa Suareza.