Komentari 25

Medveščak se spasio minutu prije kraja pa slavio na penale

1

Medveščak je slavio u 23. kolu kod Klagenfurta 5-4 nakon boljeg izvođenja penala. Treća im je to uzastopna pobjeda, a do nje su došli iz praktički izgubljene pozicije

Gubio je Medveščak na ulasku u posljednju trećinu 4-1, da bi posljednjih 20 minuta igre riješio 3-0 u svoju korist. Gol za 4-4 zabio je 45 sekundi prije kraja Adam Miller na asistenciju Alana Letanga.

Nakon prve trećine "medvjedi" su vodili 1-0 golom Dustina Jeffreyja iz 51. sekunde. Drugu dionicu Klagenfurt je dobio čak 4-0 i činilo se da je nadomak pobjede. U tom su periodu golove zabili Kirk Furey, Sam Gagner, Jamie Lundmark i Jon Lammers.

U posljednjoj dionici Medveščak je smanjio na 4-2 preko Adama Millera nakon 41 sekunde igre, u 55. minuti je svoj drugi gol na susretu zabio Jeffrey, a već spomenuti je Miller postigao u samoj završnici dok je Robert Kristan bio povučen s gola.

Pri izvođenju penala jedini je precizan bio Saša Martinović i njegovim je golom Medveščak došao do druge pobjede nad Klagenfurtom u samo tri kola, nakon 4-1 pobjede u zagrebačkoj Areni. Osvojena dva boda omogućila su im ostanak na vrhu ligaške ljestvice.