Komentari 104

'Medvjedi' do devete pobjede u nizu: Grazu zabili šest komada

1

Nevjerojatni niz hokejaša Medveščaka traje i dalje. U Grazu su pobijedili istoimenog domaćina 6-5 (0-0, 4-3, 2-2) i tako su upisali deveto uzastopno slavlje u EBEL-u

Medveščak je u Grazu došao do devete uzastopne pobjede u EBEL-u. Protiv domaćina su slavili 6-5, a u golove je zabijalo šest različitih igrača.

Iako je u utakmici palo čak 11 golova, na prvi gol navijači su čekali 27 minuta. Tada su domaćini iskoristili igrača više i poveli preko Oliviera Latendressea. Vodstvo 'grazera' trajalo je samo 34 sekunde, a 'medvjedima je izjednačenje donio Adam Miller.

Graz je u sljedećih pet minuta zabio dva gola i otišao na 3-1, ali to im nije bilo dovoljno da s prednošću odu na odmor.

U 32. minuti mogli smo svjedočiti tučnjavi u kojoj su sa po 20 minuta izbivanja s leda kažnjena trojica igrača Graza i dvojica Medveščaka (Adam Naglich i Kenneth Macaulay). Taj trenutak kao da je motivirao zagrebačke hokejaše koji do kraja trećine rade veliki preokret.

U završnici druge trećine za 'medvjede' su zabili Buck, Brine i Zanoški i zagrebački hokejaši su u posljednju trećinu ušli s prednošću 4-3.

Domaćini su u 48. minuti izjednačili na 4-4, međutim pobjedu Medveščaku su u 56., odnosno 58. minuti donijeli Curtis Fraser i Andy Sertich. Poraz Graza je pogotkom u 59. minuti samo ublažio Rodney Jarrett.

Ovom je pobjedom Medveščak održao priključak s vodećom Viennom, koja je, pak, s visokih 8-0 isprašila u gostima Innsbruck.