Komentari 3

Meksički izbornik: Plivali smo danas kontra struje...

1

Umjesto da zabijemo gol što je prije bilo moguće, poklonili smo jedan Južnoafrikancima. Srećom, iz loše igre smo izvukli barem bod, rekao je Aguirre

Meksički izbornik Javier Aguirre nije bio nimalo zadovoljan izvedbom svojih nogometaša koji su u otvarajućoj utakmici Svjetskog prvenstva u Južnoafričkoj Republici odigrali neodlučeno 1-1 protiv domaćina.
- Srećom, iz loše smo igre ipak izvukli bod - rekao je Aguirre nakon utakmice 1. kola skupine A u Johannesburgu.
- Umjesto da zabijemo gol što je prije bilo moguće, poklonili smo jedan Južnoafrikancima i otada smo plivali kontra struje. Nismo najbolje startali, ali konačan sud ćemo dati tek nakon što vidimo koliko ćemo ukupno bodova skupiti - dodao je meksički izbornik.
Rafael Marquez, kapetan meksičke vrste i strijelac izjednačujućeg pogotka u 79. minuti, dijelio je izbornikovo mišljenje o lošoj igri.
- Nakon što smo primili gol, došli smo u situaciju "biti ili ne biti". Nije mi se svidio manjak reda u drugom poluvremenu. Davali smo suparniku previše prostora. Tužan sam zbog konačnog rezultata - rekao je branič Barcelone.
Meksikance u 2. kolu, 17. lipnja, očekuje dvoboj protiv svjetskih doprvaka Francuza.