Komentari 161

Meksikanci zabrinuti: Hrvati su razbili Kamerun i idu po nas...

9

Izvještaji utakmice između Kameruna i Hrvatske u meksičkim medijima ističu nadmoć "Kockastih" nad Afrikancima te cilj pobjede nad "El Trijem" u ponedjeljak

Jedne od vodećih dnevnih novina, "El Universal", izvještaj s utakmice naslovljavaju "Hrvatska je ispunila cilj i ide na Meksiko". Autor ističe kako je pobjeda "kockastima" jedini rezultat koji im jamči prolazak dalje te kako su Afrikanci razočarali.

Vodeći list lijeve orijentacije "La Jornada" piše kako je Hrvatska razbila Kamerun i protiv Meksika ide po prolaz u osminu finala, dok "El Triju" treba pobjeda ili remi sljedeći ponedjeljak kako bi se kvalificirao u sljedeću fazu natjecanja.

List "La Afición Mundial", koji je popularni hibrid tabloida i klasičnih novina, piše kako je "Hrvatska napunila Kamerun i već misli na Meksiko: 4-0", dok glavne tabloidne novine ove srednjoameričke države "La Prensa" govore kako je "njemačka veza" koju čine Mario Mandžukić, Ivan Perišić i Ivica Olić podigla hrvatsku igru i poslala Kamerun kući.