Mektić i Pavić pomeli švedsko-japanski par, Dodig i Krajicek otvaraju derbijem prvog kola

Najbolji hrvatski par protiv puno nekvalitetnijih suparnika u cijelom meču morao je spasiti samo jednu break-loptu iz prvog seta i to kad je set već bio riješen, a iskoristio je svaku koju je imao

Drugi nositelji Roland Garrosa Nikola Mektić i Mate Pavić očekivano su krenuli u turnir. Na startu turnira potvrdili su ulogu favorita svladavši Šveđanina Andrea Goranssona i starog poznanika s Olimpijskih igara Japanca Bena McLachlana 6-2, 7-5 nakon 72 minute igre.

Čilić kakav se rijetko viđa: Pomeo protivnika za jednu od najuvjerljivih pobjeda u karijeri

Hrvatski par silovito je krenuo u meč otvorivši meč s dva breaka za 4-0 pritom prepustivši samo pet poena švedsko-japanskom paru. Tek tada su se Goransson i Mclachlan trgnuli i došli do prvog gema. Na 4-1 čak su izborili 30-40 i break-loptu koju nisu iskoristili. Mektić i Pavić to su rutinski riješili i dobili set 6-2.

Show Hrvata u Parizu: Sudac ga razbijesnio, 'častio' navijače pa izveo preokret za pamćenje!

Jedanaesti gem drugog seta prelomio je meč. Jedinu break-loptu u cijelom setu imali su naši dečki te su ju iskoristili ni krivi ni dužni nakon dvostruke pogreške McLachlana, a break su bez izgubljenog poena uspješno potvrdili za konačnih 7-5.

ATP 500 - Rotterdam Open

U drugom kolu igrat će protiv pobjednika između Francuza Huga Gastona i Gillesa Simona te Nizozemaca Robina Haasea i Ravena Klaasena.

Vekić prošla prvo kolo, sad ju čeka težak posao. Martić ispala

Od hrvatskih predstavnika danas će nastupiti i Ivan Dodig koji će u paru s Amerikancem Austinom Krajicekom igrati jedan od derbija prvoga kola protiv Johna Peersa i starog poznanika Filipa Polaseka, dok će četvrti predstavnik Franko Škugor sutra s Ukrajincem Denisom Molčanovim igrati protiv domaćih predstavnika Benjamina Bonzija i Arthura Rinderknecha.

Jedan od derbija prvog kola bit će i meč Gille/Vliegen - Herbert/Mahut.