Komentari 10

Messi osvojio prvi trofej u dresu Miamija i postao najtrofejniji nogometaš svih vremena!

4

Inter Miami, novi klub Lionela Messija, osvojio je Liga kup protiv Nashvillea u subotu nakon izvođenja jedanaesteraca jer je utakmica u regularnom dijelu završila neriješeno (1-1, 10-9).

MLS: Leagues Cup Championship-Inter Miami CF at Nashville SC

Argentinski nogometaš je zabio svoj deseti gol u sedam utakmica otkako je došao u SAD. U 24. minuti zabio je za prednost floridske momčadi.  Međutim u drugom poluvremenu, napadač Nashvillea Fafa Picault izjednačio je za Nashville.

POGLEDAJTE VIDEO: REKORDNO LJETO ZA VATRENE

VIDEO Messi zabio s 25 metara i odveo Inter sve do finala Kupa

Leonardo Campana je nakon toga propustio priliku donijeti pobjedu i naslov Miamiju u regularnom vremenu i ishod su potom odlučili jedanaesterci.

Messi je otvorio sesiju uspješnim penalom, a isto je učinio i njegov bivši suigrač iz Barce, španjolski veznjak Sergio Busquets.

Pobjednika je odlučio dvoboj vratara. Golman momčadi s Floride Drake Callender zabio je, a zatim je obranio onaj svog kolege iz Nashvillea, Elliotta Panicca.

VIDEO Ni Hrvat nije zaustavio čudesnog Messija, evo pogotka

Ovaj Liga kup prvi je trofej za Messija s njegovim novim američkim klubom, a prvi za Inter Miami od njegovog osnivanja prije tri godine.

Messijeva supruga letjela u zagrljaj Beckhamu, a kraj njih je stajala Victoria: Nije bila sretna

Messi je s ovim naslovom postao i najtrofejniji nogometaš svih vremena s ukupno 44 osvojena trofeja. Osvojio je 35 titula s Barcelonom, pet s Argentinom, tri s PSG-om i jedan s Inter Miamijem.

Prestigao je brazilskog nogometaša Danija Alvesa, koji je osvojio 43 titule u karijeri.