Komentari 2

Miami: Ivan Dodig ispustio je pobjedu protiv R. Söderlinga

1

Ivan Dodig ispustio je pobjedu protiv četvrtog tenisača svijeta Robina Söderlinga u 2. kolu ATP turnira iz serije Masters 1000 u Miamiju, izgubivši s 2-1 u setovima...

Švedski tenisač Robin Soderling slavio je protiv našeg Ivana Dodiga u Miamiju sa 3-6, 6-2, 6-4. Dodig je sjajno otvorio susret, breakom već u prvom gemu. U četvrtom gemu Međugorac je izgubio svoj početni udarac, ali je do kraja seta još u dva navrata breaknuo Söderlinga za 6-3. U drugom setu Söderling je uzvratio jednakom mjerom, poveo je 4-0 uz dva breaka i Dodig se nije imao čemu nadati. No, hrvatski tenisač sjajno je zaigrao u trećem, odlučujućem setu i uz break u drugom gemu poveo s 4-1. Do kraja ipak nije izdržao. Izgubio je pet gemova zaredom, u tom periodu je u dva navrata izgubio svoj servis, a iako je kod vodstva Šveđanina 5-4 na njegov servis imao break-loptu, posljednju priliku za povratak nije iskoristio.

Bio je to prvi međusobni meč Dodiga (57. igrača svijeta) i Söderlinga, a trajao je jedan sat i 59 minuta. Dodig je ukupno odservirao šest asova više (9-3), ali na kraju se presudnim pokazao postotak ubačenih prvih servisa (46%-59%). Koliko je to tijesan meč bio govori i statistički podatak da je Šveđanin osvojio tek tri poena više (84-81).