Komentari 47

Miami je u produžetku srušio Spurse i izborio 'majstoricu'!

10

San Antonio je krajem treće četvrtine imao +13 te je ispustio prednost 26 sekundi prije kraja od pet koševa. Miami se vratio u produžetku na krilima Lebrona Jamesa

Košarkaši Miami Heata u spektakularnoj šestoj utakmici velikog NBA finala u svojoj American Airlines Areni svladali su San Antonio Spurse nakon produžetka 103-100!

Time je aktualni prvak izjednačio seriju na 3-3 i izborio 'majstoricu' na svojem parketu na kojem će imati priliku braniti prošlogodišnji naslov iako su dobar dio utakmice bili u ponoru.

Momčad iz Teksasa sve je imala u svojim rukama, a u jednom trenutku krajem treće četvrtine imali su čak 13 koševa prednosti, no kako to često biva probudio se LeBron James i digao Miami 'iz mrtvih'.

Najbolji košarkaš današnjice zabio je 16 koševa u zadnjoj četvrtini, ali San Antonio je i dalje imao prednost 26 sekundi prije kraja od pet koševa. Nakon neuspjelog prvog pokušaja LeBron je iz drugog zabio tricu za smanjenje zaostatka na -2, nakon čega je Kawhi Leonard mogao riješiti utakmicu iz slobodnih bacanja. No pogodio je samo jedno, a to je na drugoj strani, nakon sjajnog Boshova skoka u napadu, iskoristio Ray Allen, koji je iz mrtvog kuta, preko Duncanove ruke, zabio za izjednačenje.

U sljedećem napadu Parkeru nije pošlo za rukom da učini istu stvar te je utakmica otišla u produžetak. Pri 100-101 za Miami Ginobili je potrošio jednu loptu u napadu, Heat zabio na drugoj strani, a posljednju slamku spasa htio je donijeti Danny Green, ali mu je Chris Bosh skinuo 'bananu'.

James je ostvario 'triple-double' s 32 koša, 10 skokova i 11 asistencija, dok je najbolji kod Spursa bio veteran Duncan s 30 koševa i 17 skokova.

Odlučujuća sedma utakmica igra se ponovno u Miamiju sa četvrtka na petak.