Komentari 17

Milan 'rutinski' s Cesenom za vrh Serie A, i Roma do bodova

5

Milan je 'odradio' posao s Cesenom u 24. kolu talijanske Serie A. 'Rossoneri su slavili s 3-1. Muntari je zabio u debiju za Milan. Roma je slavila protiv Parme 1-0

Aktualni prvak Milan u gostima je pobijedio Cesenu 3-1 u 24. kolu Serije A, a u izostanku najboljeg strijelca Zlatana Ibrahimovića pogocima i igrom istaknuli su se Sulley Muntari i Robinho.

U debiju za Milan, po dolasku u siječnju iz gradskog rivala Intera, ganski nogometaš Sulley Muntari bio je, posebno u prvom dijelu, prvo ime "rossonerra" na gostovanju kod Cesene. Muntari je za tih 45 minuta razigravao momčad uputivši 38 preciznih dodavanja, a od četiri njegova udarca onaj u 29. minuti odsjeo je u mreži domaćeg vratara. Dvije minute kasnije Emanuelson je povisio na 0-2, a potom je, u zadnje vrijeme probuđeni Robinho prvim prvenstvenim golom od 15. listopada prošle godine postavio nedostižnih 0-3. Bio je ovo Brazilčev tek četvrti gol ove sezone u 19 nastupa za Milan u Serie A. Do kraja je Cesena, čiji napad su predvodila nekada vrlo zvučna imena, Mutu i Iaquinta, uspjela postići počasni pogodak preko Pudila u 65. minuti.

Milan je s ova tri boda barem privremeno izbio na čelo ljestvice ispred Juventusa koji ima susret manje.

Osim aktualnih prvaka s tri gostujuća boda osladio se i Chievo koji je zahvaljujući zgoditku Thereaua nakon pola sata igre u Genovi svladao istomenog domaćina 1-0.

Identičnim rezultatom Roma je teškom mukom na Olimpicu nadigrala Parmu, a za momčad Luisa Enriquea strijelac je bio Borini u 26. minuti. Miralem Pjanić igrao je do 80. minute.

U preostalom popodnevnom ogledu Novara i Atalanta su remizirale bez golova, a kasnije danas svoje će utakmice 24. kola odigrati Lazio i Palermo, te Udinese i Cagliari.

Serie A, 24. kolo:

Roma – Parma 1-0 (Borini 26)

Cesena – Milan 1-3 (Pudil 65 / Muntari 29, Emanuelson 31, Robinho 55)

Genoa – Chievo 0-1 (Thereau 30)

Novara – Atalanta 0-0

Lecce - Siena 4-1 (Muriel 32, Michele 68-11m, Cuadrado 82, Brivio 90 / Grosso 25)

Redoslijed: 1. Milan 50, 2. Juventus 49 (-1), 3. Lazio 42 (-1), 4. Udinese 41 (-1), 5. Roma 38, 6. Napoli 37...