Komentari 8

Milwaukee slomio Atlantu: U finalu nakon skoro 50 godina

Milwaukee je zadnje finale igrao 1974. godine, a jedini naslov osvojili su 1971. Middleton je ubacio 32 koša, a Holiday 27 uz devet skokova i devet asistencija

Milwaukee Bucks će igrati u finalu NBA protiv Phoenixa nakon što su u subotu u šestoj utakmici finalne serije Istoka sa 118-107 nadigrali domaće Atlanta Hawkse i pobijedili ukupnim rezultatom 4-2.

POGLEDAJTE VIDEO: Toni Kukoč ulazi u NBA kuću slavnih

Toni Kukoč ulazi u NBA kuću slavnih 01:18

Za Milwaukee, koji su svoj jedini naslov osvojili 1971. godine, a zadnje finale igrali 1974., Khris Middleton i Jrue Holiday zajedno su zabili 59 koševa. Middleton je ubacio 32 koša, a Holiday 27 uz devet skokova i devet asistencija. Atlanti nije pomogao ni Trae Young koji se vratio na teren nakon ozljede. On je utakmicu završio sa 14 koševa  i devet asistencija. Najbolji pojedinac Hawka bio je Cam Reddish sa 21 ubačajem, dok je Bogdan Bogdanović dodao 20.

NBA: Playoffs-Milwaukee Bucks at Atlanta Hawks

Bucks, koji su drugu utakmicu zaredom igrali bez Giannisa Antetokounmpoa, u prvoj su četvrtini  napravili seriju 15-4 za vodstvo koje nisu ispuštali. U drugom poluvremenu je, nakon što je Clint Capela približio Hawkse na 47-45 u prvoj minuti, Middleton pogodio dvije trice zaredom i tri koša za dva poena za vodstvo Milwaukeeja od 15 koševa.

Milwaukee na korak do finala

Na kraju treće četvrtine Bucks su vodili 91-72, a Hawksi su im se približili na 107-101 3:23 minute do kraja, no to dalje od toga nisu išli.

Prva utakmica finala se igra u utorak u Arizoni jer su Sunsi imali bolji omjer pobjeda i poraza u regularnom dijelu sezone.