Komentari 2

Mladi hrvatski rukometaši dvije sekunde prije kraja zabili gol za vodstvo i onda ostali bez slavlja

Prava drama krenula je u zadnjoj minuti kad je 24 sekunde prije kraja Mielczarski zabio za izjednačenje (29-29), a Hrvatska je, barem se tako činilo, imala napad za pobjedu

Nakon velike pobjede protiv Francuske (27-26) na otvaranju Svjetskog U21 rukometnog prvenstva, hrvatski su reprezentativci imali dva boda u rukama golom dvije sekunde prije kraja, ali nekako je utakmica završila podjelom bodova (30-30) s reprezentacijom Poljske.

Na poluvremenu su hrvatski juniori zaostajali za dva gola (17-15), ali su u nastavku uspjeli konsolidirati redove i stići zaostatak devet minuta prije kraja susreta. A tu je krenuo pravi 'vlak smrti'. Prvo su opet Poljaci otišli na +2 (25-23), da bi s 4-0 u seriji hrvatski rukometaši došli do dva gola prednosti (28-26).

Rukometni klasik pripao je Hrvatskoj: Juniori u drami srušili Francuze na SP-u!
Rukometni klasik pripao je Hrvatskoj: Juniori u drami srušili Francuze  na SP-u!

Prava drama krenula je u zadnjoj minuti kad je 24 sekunde prije kraja Mielczarski zabio za izjednačenje (29-29), a onda je samo dvije sekunde prije kraja, prema službenom zapisniku, Hršak pogodio s devet metara za, barem se tad činilo, drugu pobjedu 'mini kauboja' na SP-u.

No, nekako su Poljaci brzo vratili loptu na centar i Novak je nakon toga zabio s zvukom sirene za izjednačenje. Kod Hrvatske je najraspucaniji bio Marin Lisac s osam golova, dok je Piotr Mielczarski predvodio Poljsku sa šest.