Komentari 12

'Močvara' na istoku: Žestoke kazne za Belišće i nogometaše

1

'Koliko sam čuo do sada, odgovornost je na Belišću jer Višnjevac nije izazvao nikakav incident. Ako analize to potvrde, utakmica će biti 3-0 registrirana za goste'

Crveni kartoni, vrijeđanje, napad na suce, prekid utakmice, šteta na automobilu..., epilog je nezaboravne subote proteklog vikenda u Belišću. Domaćem klubu i igračima prijete sankcije.

Nije bilo igre, golova, nego incidenti o kojima će se još dugo govoriti. Domaćin, koji je očito unaprijed upisao bodove u Trećoj ligi Istok protiv posljednje-plasiranog Višnjevca, nije blagonaklono gledao na isključenje Peroševića u 24. minuti, a kad su još gosti postigli gol nakon slobodnog udarca, eruptiralo je na terenu.

Kapetan Ratković dobio je crveni karton zbog vrijeđanja suca Sebastijana Šikića iz Županje, a ovaj je nekoliko sekundi poslije već trčao prema svlačionici. Navodno ni tamo sudac nije bio siguran. Govori se da je netko provalio i napao suce. Šikić, kojem je ozlijeđena glava i vrat, nije htio ništa komentirati.

- Koliko sam čuo do sada, odgovornost je na Belišću jer Višnjevac nije izazvao nikakav incident. Ako analize to potvrde, utakmica će biti 3-0 registrirana za goste - rekao je Željko Bel, povjerenik natjecanja Treće lige Istok.

Marijan Rudež, disciplinski sudac, otišao je i korak dalje.

- Moguće je i da ostanu bez šest bodova. Igrači mogu biti suspendirani i do 12 mjeseci - kaže sudac Rudež.

Predsjednik Belišća je svjestan što im se sprema.

- Bit ćemo kažnjeni, ali neka se kazne i drugi za svoje propuste - rekao je Marin Vuksanović.

O susretu u Belišću još će se dugo govoriti, a na redu je istraga.