Modrić i Balaban dosta za tri boda protiv Osijeka

1

Zbog tučnjave nakon zadnjeg sučeva zvižduka crvene kartone dobili su osječki branič Višević i Dinamov napadač Balaban

Prvi put u klupskoj povijesti Dinamo nije bio ni “modri”, pa čak ni “bijeli” - u Gradskom vrtu pobijedili su Zagrepčani u novim, narančastim dresovima. Sa samo dva raspoložena igrača (Modrićem i Balabanom), “narančasti” su pobijedili ponajviše zahvaljujući - Karlu Primorcu. Mladi osječki napadač neviđeno se ispromašio, mnogo gore nego Balaban u Bremenu - imao je četiri “stopostotne” prilike i nije zabio ni jedanput. Na drugoj strani bio je pravi Balaban, ne onaj s Wesera. Prvu šansu u 14. minuti pretvorio je u gol, a samo minutu nakon što je Schifo “zaspao” i dopustio Jukiću da izjednači, Balaban je izborio penal. Srušio ga je neoprezni Viševac i Modrić je iz penala zabio za 2-1. Nakon sat vremena igre Dinamo je počeo “padati” i Lončarić je u nekoliko navrata spašavao stvar. A onda je u 86. minuti Modrić još jedanput potvrdio kakav je majstor, iz slobodnog udarca sa 20 metara pogodio je same rašlje i zapečatio pobjedu. Dinamo je sinoć bio bez Georga Kocha. Njemački golman ozlijedio je prst na ruci, čini se, samo lakše, no Ivanković mu nije dao braniti. TUČNJAVA KOHORTE I BAD BLUE BOYSA Dva sata prije utakmice u osječkoj gradskoj kavani žestoko su se obračunali Kohorta i BBB. Oko 30-40 zagrebačkih navijača našlo se u obruču deseterostruko brojnijih domaćih tifoza i nastao je lom. Bilo je razbijenih glava, pola kafića je demolirano.