Komentari 105

VIDEO Novi trofej u vitrinama! Luka Modrić osvojio klupski SP

7

Kapetan hrvatske reprezenatcije igrao je za Real u finalu svjetskog klupskog prvenstva do 74. minute, a pet minuta kasnije Saudijci su smanjili na 5-3

Luka Modrić osvojio je 22. trofej u dresu 'kraljeva'! Real Madrid je u finalu svjetskog klupskog prvenstva slavio 5-3 protiv saudijskog Al-Hilala.

Iako je promašio penal u polufinalu, Modrić se ponovno našao u udarnoj postavi Reala. Luka je 'dirigirao' u veznom redu s Tchouamenijem i Kroosom, ispred njih su bili Valverde, Benzema i Vinicius, dok je posljednju liniju Reala činila četvortka Carvajal-Rudiger-Alaba-Camavinga. Lunin je između vratnica mijenjao Courtoisa.

FIFA Club World Cup - Final - Real Madrid v Al Hilal

Real je poveo već u 13. minuti golom Viniciusa, a pet minuta kasnije na 2-0 je povećao Valverde. Međutim, Marega je zabio za saudijsku momčad u 26. i tako vratio uzbuđenje u susret. Golijada se nastavila i u drugom dijelu. Benzema (48') i Valverde (58') zabili su za 4-1, Vietto je smanjio u 63., no u 69. i Vinicius dolazi do svog drugog gola na utakmici. Pet minuta nakon drugog Brazilčeva pogotka Modrić je izašao iz Igre, a nekoliko minuta potom Vietto je zabio za konačnih 5-3.

Gol za 5-3 (Vietto) pogledajte ovdje

Ovo je Luki ujedno i peti naslov na Svjetskom klupskom prvenstvu. Modrić je s Realom osvojio i pet Liga prvaka, tri španjolska prvenstva, četiri europska Superkupa, četiri španjolska Superkupa, te jedan Kup kralja. Dodajmo kako je klupski rekorder Brazilac Marcelo sa čak 25 trofeja.

Modrić je osvojio i šest trofeja s Dinamom pri čemu tri prvenstva, dva Kupa i Superkup. Jedino mu nije pošlo za rukom osvojiti trofej s Tottenhamom čiji je dres nosio od 2008. do 2012.