Komentari 61

Mogu bez Benka: Rijeka Splitu uvalila četiri gola na Kantridi

6

Nogometaši Rijeke prekinuli su lošu seriju protiv Splita svladavši ga na Kantridi s uvjerljivih 4-1. Zabijali su Anas Sharbini i Krstanović, a Kramarić je zabio dva gola

Istina je da nam ne ide baš u derbijima. Nismo puno dobili u njima, ali nismo puno ni izgubili. Moramo poraditi na agresivnosti i popraviti pobjednički mentalitet, rekao je Matjaž Kek uoči današnjeg derbija sa Splitom u 24. kolu Prve HNL.

Nakon što je redovno gubila protiv momčadi iz gornjeg dijela ljestvice, Rijeka je konačno došla do pobjede, 'pomevši' Split s uvjerljivih 4-1.

Kekova momčad bila je puno bolja momčad od 'crvenih', koji su se morali pomiriti s prvim porazom od Riječana nakon četiri pobjede i jednog remija.

Rijeci ipak nije teško pao odlazak Leona Benka te je pokazala da ima još raspoloženih napadača, koji su večeras napravili odličan posao. Vodstvo domaćinu donio je Anas Sharbini u 26. minuti pucavši s 20 metara, a lopta je čudno odskočila i prevarila golmana Zagorca. S 1-0 se otišlo na odmor, a u nastavku je počela golijada.

Andrej Kramarić je u 49. minuti povisio na 2-0 iz drugog pokušaja, nakon što je Zagorac prvo obranio njegov zicer. U nastavku akcije Sharbini je s ruba 16-erca pucao, a na putu do gola Krama je skrenuo loptu u mrežu.

Odmah u sljedećem napadu Split je na drugoj strani ekspresno smanjio na 2-1 golom Rocea glavom. No gosti su opet imali dva gola minusa nakon 77 minuta kad je svojim drugim golom Kramarić povisio na 3-1. Krama je naletio na odbijanac te pospremio loptu u praznu mrežu.

U 83. minuti gosti su ostali bez golmana nakon što je Zagorac u 16-ercu srušio Sharbinija i skrivio penal. S bijele točke je bio precizan Ivan Krstanović, koji je zabio Ivici Križancu, koji je zbog obavljenih izmjena morao navući rukavice.

Rijeka se privremeno približila Hajduku na dva boda, a Split je pao na šesto mjesto.